Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej dla Pragi-Północ - zmiany z 2021-04-27 09:38:52
Powrót do projektu

Dla ptaków, dla psiaków, dla Pragi

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
trawniki i podwórka na terenie dzielnicy wybrane przy współpracy z urzędnikami i urzędniczkami w procesie weryfikacji (m.in. na podstawie zgłoszeń do Miejskiego Centrum Kontaktu 19115)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej. Forma kampanii to zaprojektowanie, wyprodukowanie i usytuowanie w przestrzeni dzielnicy tabliczek informacyjnych oraz plakatów dot. sprzatania sprzątania psich kup oraz prawidłowego dokarmiania ptaków. Projekt zakłada także przeprowadzenie webinaru z ekspertami, np. od karmienia ptaków czy ekosystemów.
Opis projektu:
"Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej. Forma kampanii to zaprojektowanie, wyprodykowanie wyprodukowanie i usytuowanie w przestzreni przestrzeni dzielnicy tabliczek informacyjnych oraz plakatów dot. sprzatania sprzątania psich kup oraz prawidłowego dokarmiania ptaków. Projekt zakłada także przeprowadzenie webinaru z ekspertami, np. od karmienia ptaków czy ekosystemów.W ramach projektu ustawionych zostanie 100 tabliczek oraz wydrukowanych 50 plakatów informujących o koniecznosci sprzatania konieczności sprzątania po swoim pupilu oraz czym i kiedy należy dokarmiać ptaki ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwości dokarmiania ptaków chlebem. Informacja ta umożliwi utrzymanie ładu i porządku w przestrzeni dzielnicy, pozwoli na utrzymanie czystości oraz pozwoli na pozyskanie rzetelnych informacji na temat tego, jaki pokarm jest dla ptaków odpowiedni.Tabliczki mogłyby odsyłać do informacji zamieszczonych na stronie Urzędu Dzielnicy (dzięki zamieszczonemu adresowi www oraz QR kodowi,) gdzie mieszkańcy i mieszkanki mogliby zapoznać się ze szczegółową informacją np. o karach jakie mogą grozić za niesprzątanie po psie oraz o przeznaczonych do dokarmiania ptaków produktach.Dokładny tekst, który miałby trafić na tabliczki powinien zostać skonsultowany zarówno z pomysłodawczyniami projektu, jaki i z ekspertami i ekspertkami zajmującymi się ptakami.Przy wykonaniu tabliczek sugeruje się korzystanie z materiałów pochodzących z recyklingu/odzysku/ekologicznych/z naturalnych materiałów bądź przeznaczonych do ponownego wykorzystania."
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Na Pradze-Północ bardzo często spotykamy się z brakiem szacunku do wspólnej przestrzeni. Psie odchody czy kawałki pieczywa - to stałe elementy ciągów pieszych czy trawników.Jednymi z częściej zgłaszanych problemów w dzielnicy są martwe ptaki. Nierzadko na grupach sąsiedzkich zauważyć można skarżących się na zabrudzone chodniki i mnożące się szczury mieszkańców.Aby stworzyć dobre warunki do życia w przestrzeni, a także unikać niepotrzebnych zagrożeń, warto zatroszczyć się o porządek. Tym samym zadbamy także o naszych czworonożnych i skrzydlatych przyjaciół.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Produkcja tabliczek z wytrzymałego kompozytu bezpiecznego dla środowiska (100 szt.): 10669,00

Wydruk plakatów A1 (50 szt.) : 831,00

Streaming na profilu fb Dzielnicy: 4500,00

Wynagrodzenie ekspertów: 4000,00

Generowanie kodu QR: 0,00

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 30
20 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki