Autor projektu - zmiany z 2021-01-20 17:45:39
Powrót do projektu

Park dla aktywnych. Alejki i ławki. Pumptrack dla rowerów, hulajnog. Drzewa i krzaki. Zielony Gocław i Grochów.

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Juz wkrótce..
Teren zlokalizowany pomiędzy budynkiem żłobka przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1, a rondem. W tej lokalizacji znajduje się również oddany projekt z Budżetu Partycypacyjnego 2019 pod nazwą "Kolorowy plac zabaw przy ul. Jana Nowaka–Jeziorańskiego"

Obręb ewidencyjny nr 16/4 działka obręb nr 3-06-07

Teren należy do m. st. Warszawy.

Teren o rozmiarach ok.130m x ok.150m. Działka położona jest nieco na uboczu, co dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, - teren dzięki rosnącym drzewom zapewnia stosowną ilość cienia w upalne dni.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
1. Nasadzenie kilkudziesięciu drzew i krzaków . 2. Alejki oraz alejki z ławkami, stoliki szachowe. 3

2. Pumptrack - asfaltowa trasa z wzniesieniami ścieżka dla rowerów i hulajnog

3. Streetworkout - siłownia plenerowa dla wszystkich

4. Projekt tworzy park z istniejacym istniejącym już projektem tj. z Kolorowym Placem Zabaw.
Opis projektu::
1. Pumptrack - opis już wkrótce... Tablice informacyjne, regulamin.2. Ścieżka zdrowia to wytrzymałe konstrukcje przeznaczone do aktywnego treningu na świeżym powietrzu. Urządzenia kształtują ciało i zwiększają sprawność fizyczną. Obiekt będzie oferował: drabinkę pionową, drabinkę poziomą oraz linę do wspinania się o wysokości 3m, drążek wysoki i odpowiednio umiejscowiony drążek niski wraz z dwiema równoległymi poręczami o długości 2m. Użycie miękkiego, mineralnego podłoża zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Zasady korzystania i bezpieczeństwa zawarte będą w regulaminie widocznym na terenie obiektu.3. Alejki to chodniki, ścieżki, długości ok. 60 metrów łączące atrakcje parku, skweru. W projekcie znajdują się: cztery ławki z czteroma koszami na śmieci oraz ze stolik szachowy, który będzie miał namalowaną plansze do gry. Stolik powinien posiadać cztery siedziska bez oparć. Kilkanaście drzew liściastych, które szybko urosną dadzą cień (np brzoza lub klon) natomiast kilkanście krzaków parkowych spełnią rolę ozdoby, estetycznego dodatku.3. Oświetlenie solarne terenu oprawy LED np. ANTARES 2000 ścianka wspinaczkowa (2szt), drążki gimnastyczne (2szt.) i 60 m alejki ze stolikiem do szach (6szt.)4. Projekt i inwentaryzacja zieleni, projekt urządzeń sprawnościowych i rekreacyjnych, projekt zagospodarowania i oświetlenia terenu. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru

robót. Dokumentacja niezbędna do zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu: Zielone osiedle.. Sport to zdrowie
Skwer sportów miejskich będzie ciekawą propozycją na spędzanie wolnego czasu oraz szansą na stworzenie nowych atrakcji dla mieszkańców Gocławia i Grochowa.

- Siłownie plenerowa - streetworkout jest sportem ogólnorozwojowym. Wpływa na poprawę zdrowia i jakości życia, poprzez kształtowanie siły i wytrzymałości fizycznej.

- Ścieżka zdrowia, street workout to forma aktywności niezbędna jest dla biegaczy biegów przełajowych, mieszkańców uprawiający wszelkie odmiany sportów miejskich oraz siłowni.Niegdyś zaniedbane miejsce zmieni się w zieloną uporządkowaną przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Rodziny z dziećmi będą mogły miło i aktywnie spędzić wolny czas.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
800 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • z22101570V,Pumptrack-w-Warszawie.jpg