Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2021-06-01 13:47:01
Powrót do projektu

Bezpieczny Gocław _Latarnie latarnie na ul. Brygady Pościgowej ( odcinek od ul. Kwiatkowskiego do sklepu Biedronka)

status: ZgłoszonyDopuszczony do głosowania


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej, na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2). Latarnie zlokalizowane byłyby wzdłuż ul. Brygady Pościgowej na pasie zieleni pomiędzy chodnikiem, który znajduje się przy ul. Jugosłowiańskiej, a parkingiem wzdłuż ul. Brygady Pościgowej (dokładna lokalizacja jest zaznaczona w załączniku).
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Celem projektu jest zamontowanie 4 latarni (w tym jedna podwójna), które będą oświetlać ulicę Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej. Szlak od ul. Kwiatkowskiego do sklepu Biedronka m.in. na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2,4).

Lokalizacja
Opis projektu:
Bezpieczny Gocław_Latarnie na ul. Brygady Pościgowej (odcinek od ul. Kwiatkowskiego do sklepu Biedronka)

Celem projektu jest zamontowanie 4 latarni (w tym jedna podwójna), które będą oświetlać ulicę Brygady Pościgowej (odcinek wzdłuż ul. Jugosłowiańskiej. Szlak od ul. Kwiatkowskiego do sklepu Biedronka m.in. na przeciw bloku Kwiatkowskiego 2,4).

W chwili obecnej teren oświetlany jest jedynie przez lampy umieszczone przy klatkach schodowych, co sprawia, że światło nie dociera do tego odcinka ulicy Brygady Pościgowej, którą to przemieszczają się piesi (jest to strefa zamieszkania). Stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.Lokalizacja latarni jest zaproponowana na załączonej grafice, dokładna lokalizacja latarni powinna być wynikiem analizy możliwości technicznych i dostosowana do lokalnych warunków. Latarnie powinny być energooszczędne (LED), estetyczne, dostosowane wysokością, zaprojektowane w sposób uniemożliwiający zniszczenie.Latarnie powinny posiadać lampy LED oświetlające ulice, a nie świecące do góry. To zapobiegnie świecenia "w okna" okolicznych mieszkańców oraz uniknie marnowaniu energii (przykłady w załączniku C).Kosztorys realizacji projektu:

1. Szacunkowy koszt – 80 000,00zł (w tym dokumentacja projektowa około 10 000,00zł oraz 5 lamp na 4 masztach - 3 pojedyncze i 1 podwójna)

2. Koszty eksploatacji – 1700,00zł/rok
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Omawiany obszar osiedla jest nieoświetlony i mieszkańcy czują się niebezpiecznie, korzystając z niego wieczorami i w nocy. Po tym terenie poruszają się bardzo często dzieci w wieku szkolnym wracające samodzielnie ze szkoły po zmroku. Obecnie korzystanie z tego obszaru jest niebezpieczne. Montaż latarni sprawi, że obszar ten stanie się przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców Gocławia także po zmroku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
DOKUMENTACJA PROJEKTOWA - 10 000ZŁ; ROBOTY BUDOWLANE - 70 000ZŁ
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
80 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • A_stan aktualny.jpg
 • C_przykładowa lokalizacja jednej z latarni.jpg
 • E_przykładowe lampy_latarnie.jpg