Autor projektu - zmiany z 2021-01-15 10:26:31
Powrót do projektu

Park kieszonkowy w obrębie ulic Gagarina, Czerska, Łużycka oraz rewitalizacja zieleni wzdłuż ulicy Czerskiej. Dzielnica: Sielce, Dolny Mokotów

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ulic Gagarina, Czerska, Łużycka. Dzielnica: Sielce, Dolny Mokotów. Park kieszonkowy nr obrębu 10306, działki 36/2, rewitalizacja zieleni wzdłuż Czerskiej od skrzyżowania Gagarina do skrzyżowania z Chełmską.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Park kieszonkowy w obrębie ulic Gagarina, Czerska, Łużycka oraz rewitalizacja zieleni wzdłuż ulicy Czerskiej od skrzyżowania z Gagarina aż do skrzyżowania z Chełmską. Dzielnica: Sielce, Dolny Mokotów. Ważne: Ilość miejsc parkingowych pozostanie bez zmian.
Opis projektu:
1. Park kieszonkowy w obrębie ulic Gagarina, Czerska, Łużycka (w pobliżu lecznicy weterynaryjnej, między blokami).

a) wykonanie nowej nawierzchni na przedepcie z ulicy Łużyckiej do ulicy Gagarina z naturalnej nawierzchni przepuszczającej wodę

b) zasadzenie nowych krzewów, bylin, kwiatów, drzew, trawy

c) ustawienie małej infrastruktury w postaci koszy na śmieci, kosza na psie odchody

d) ławki w oparciem

e) demontaż betonowych pozostałości po starej zepsutej infrastrukturze tj. elementy piaskownicy, elementy chodnikaParki kieszonkowe zyskują na popularności, ponieważ oferują dostęp do zieleni w miejscach intensywnie zabudowanych. Pozwalają schronić się w cieniu, zaczerpnąć świeżego powietrza, chwilę odpocząć w drodze z zakupów, pracy, czy szkoły. Odzyskajmy zaniedbany teren i oddajmy go mieszkańcom :)2. Rewitalizacja zieleni wzdłuż ulicy Czerskiej od skrzyżowania z Gagarina aż do skrzyżowania z Chełmską.

a) nasadzenie krzewów i trawnika w miejsce klepiska między miejscami parkingowymi

b) ponowne nasadzenie drzew w miejscach, gdzie zostały po nich niecki w chodniku

c) uzupełnienie kamyczkami niecek w chodniku z istniejącymi już drzewami3. Wykonanie ścieżki na przedepcie przy budynku Czerska 18 w stronę ulicy Łużyckiej.Ważne ! Ilość miejsc parkingowych pozostanie bez zmian.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt zakłada zagospodarowanie istniejącej przestrzeni, tak by służyła mieszkańcom i budowała pozytywny wizerunek dzielnicy. Obecnie teren jest zaniedbany. Projekt ma na celu poprawę walorów estetycznych terenu, a co za tym idzie zwiększenie jego atrakcyjności wśród mieszkańców. Ponadto celem jest zwiększenie ilości zieleni w tym obszarze.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
125 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki