Autor projektu - zmiany z 2021-01-23 19:13:29
Powrót do projektu

Wiata rowerowa oraz strefa Kiss&Ride na terenie SP 356

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Głębocka 66
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren Szkoły Podstawowej nr 356 oraz prywatna działka nr 3/112.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Zakup i montaż wiaty rowerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie przy ulicy Głebockiej 66.

Wyznaczenie strefy Kiss&Ride oraz wykonanie dodatkowego oznakowania poziomego na wjeździe i wyjeździe z terenu szkoły.

Dzierżawa terenu na potrzeby dodatkowego parkingu dla szkoły.
Opis projektu:
Zakup i montaż wiaty rowerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie przy ulicy Głebockiej 66.

Wiata zostanie zlokalizowana na terenie szkolnego prakingu, tuż obok istniejącej i posłuży do zadaszenia istniejących stojaków rowerowych.

Wymagane będzie małe przesunięcie stojaków rowerowych tak, aby korzystanie z nich było komfortowe. W obecnej wiacie rowerowej stojaki umiejscowione są zbyt blisko tylnej ściany wiaty, przez co przypięte rowery nie są odpowiednio podpierane - problem został zgłoszony do ZDM (odpowiadał za realizację wiaty) i będzie wykonywana poprawka.

Wyznaczenie strefy Kiss&Ride poprzez oznakowanie pionowe i poziome vis-a-vis parkingu przeznaczonego dla pracowników szkoły.

Wykonanie dodatkowego oznakowania poziomego na wjeździe i wyjeździe z terenu szkoły mającego poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu.

Dzierżawa działki nr 3/112 z obrębu 4-16-38, znajdującej się na przeciwko wjazdu na teren szkoły, pod dodatkowe miejsca parkingowe.

Szacowany koszt projektu to 50 000 zł (wiata, projekt organizacji ruchu, oznakowanie, parking).
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Inwestycja planowana jest na terenie największej szkoły podstawowej w kraju nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego przy ul. Głębockiej 66, do której obecnie uczęszcza ponad 1500 osób. O ogromnym zainteresowaniu dojazdem rowerem do placówki niech świadczą wyniki akcji ostatniej „Rowerowy Maj”, w której uczniowie szkoły przy Głębockiej zajęli pierwsze miejsce w kategorii szkół dużych. Na dwa kółka przesiadło się 84,7% uczniów, przy czym w najlepszej klasie VI d frekwencja wyniosła 99,2%. Rowerem do szkoły dojeżdżała także ponad połowa nauczycieli.

Zadaszenie istniejących stojaków rowerowych ma na celu:

1) zapewnienie ochrony rowerów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz),

2) zapewnienie komfortu użytkownikom (suche siodełko),

3) zwiększenie zainteresowania tą formą dojazdu na lekcje.

Wyznaczenie strefy Kiss&Ride ma na celu uporządkowanie i zapanowanie na nad chaosem jaki panuje na parkingu w godzinach szczytu z uwagi na ilość samochodów. Umożliwienie krótkiego postaju postoju tylko na czas pozostawienia lub zabrania ucznia.

Dodatkowe oznakowanie poziome na wjeździe i wyjeździe z terenu szkoły będzie polegało na wyznaczeniu pasów do kierowania ruchem. Pozwoli to uniknąć sytuacji kiedy kierowcy próbują jechać pod prąd, bądź skręcać w lewo jadąc przy prawej krawędzi jezdni przy bramie wyjazdowej.

Parking szkolny od początku nie był wystarczający dla tak licznej społeczności, a przy przebudowie ulicy Głębockiej został dodatkowo zmniejszony. Na terenie szkoły nie ma miejsca na utworzenie dodatkowych miejsc, dlatego konieczna jest dzierżawa dodatkowego terenu. Idealnie nadaje się do tego niezabudowana działka prywatna, znajdująca się na przeciwko wjazdu na teren szkoły. Właścicielem jest spółka PGR Bródno, od której można będzie wydzierżawić teren zgodnie z informacją na stronie https://pgrbrodno.pl/centrum-logistyczne/

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • bezpieczeństwo
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • SP356_całość.jpg
 • SP356_brama_wjazdowa_oznakowanie_poziome.jpg
 • SP356_brama_wyjazdowa_oznakowanie_poziome.jpg
 • SP356_miejsce_wiata.jpg
 • parking_mapa.jpg
 • parking_zdjęcie.jpg