Wydział Inwestycji w Biurze Polityki Zdrowotnej - zmiany z 2021-04-14 12:04:56
Powrót do projektu

Karetka dla Szpitala Praskiego

Zakup ambulansu wraz ze specjalistycznym sprzętem medycznym na potrzeby Szpitala Czerniakowskiego Sp. z o.o.

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego al. Solidarności 67 Czerniakowski Sp. z o.o.

00-739 Warszawa, ul. Stępińska 19/25

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Zakup nowej karetki transportowej dla Szpitala Praskiego
Projekt zakłada zakup ambulansu sanitarnego typu S wraz ze specjalistycznym sprzętem medycznym na potrzeby Szpitala Czerniakowskiego Sp. z o.o.
Opis projektu:
Celem projektu jest zachowanie ciągłości leczenia oraz bezpieczeństwa transportowanych pacjentów. Zakupiony ambulans wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym m.in. respirator ratowniczo-transportowy, urządzenia łączności i urządzenia informatyczne, nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator i urządzenie do dezynfekcji.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu: Nowa karetka będzie wsparciem placówki szpitalnej
Obecnie Szpital Czerniakowski Sp. z o.o. dysponuje flotą dwóch ambulansów sanitarnych: z 2005 r. (przebieg: 216 957 km) i 2007 r. (przebieg: 199 950 km). Pojazdy poruszają się zarówno w ruchu miejskim, jak i między miastowym, co wpływa na duży stopień zużycia samochodów. Częste i kosztowne naprawy generują duże koszty eksploatacyjne, a przede wszystkim konieczność zabezpieczenia potrzeb pacjentów w zakresie transportu sanitarnego poprzez usługi firm zewnętrznych.

Szpital Czerniakowski Sp. z o.o. dysponuje wykwalifikowanym zespołem zapewniającym bezpieczeństwo pacjenta podczas transportu. Planowany do zakupu ambulans typu S przystosowany będzie do transportu pacjentów oraz udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej w szczególności w przypadku konieczności niezwłocznego wykonania zabiegu u innego świadczeniodawcy oraz zachowania ciągłości leczenia.

Wysoka jakość świadczeń zdrowotnych to gwarancja dobrego poziomu zdrowia społeczeństwa. Zakup nowego ambulansu to spełnienie oczekiwań społeczeństwa w zakresie zabezpieczenia medycznego na najwyższym poziomie, a także gospodarczego i celowego inwestowania w sferze publicznej. A wszystko po to by chronić zdrowie i życie mieszkańców m.st. Warszawy i okolic.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • pomoc społeczna
  • ochrona zdrowia
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu, w tym zakup ambulansu wraz ze specjalistycznym wyposażeniem medycznym oraz oznaczenie ambulansu logo Budżetu Obywatelskiego wynosi 350.000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki