Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2021-04-08 13:35:58
Powrót do projektu

14 nowych drzew na Mokotowie

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Bobrowiecka i ulica Czerska.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada posadzenie drzew (obwód pnia 16-18 cm) 14 drzew na pasach trawników po obu stronach ul. Bobrowieckiej oraz w pustych nieckach na drzewa przy ulicy Czerskiej a także zakup worków do podlewania kropelkowego wszystkich nowych drzew.
Opis projektu:
Projekt zakłada posadzenie około 80 7 drzew na pasach trawników wzdłuż ulicy Bobrowieckiej, po obu jej stronach, przed skrzyżowaniem z ulicą Beethovena oraz posadzenie około 7 2 drzew przy skrzyżowaniu z ul. Kierbedzia. (Tylko taką ilość można posadzić na tej ulicy z uwagi na dużą ilość infrastruktury podziemnej – konsultowane z Urzędem).Dodatkowo projekt zakłada posadzenie 5 nowych drzew na ul. Czerskiej w pustych nieckach na drzewa lub na pasach zieleni wzdłuż ulicy. Projekt objął by też wycinkę dwóch drzew na tej ulicy, w których wcześniej obcięto wszystkie gałęzie a obecnie są tylko same pnie. W ich miejsce posadzono by 2 nowe drzewaW ramach projektu zostanie też zdemontowany stary kosz na śmieci, który obecnie stoi w pustej niecce na drzewo a w jego miejsce zostanie postawiony nowy kosz.Do wszystkich nowych drzew zakupiono by worki zostanie zakupione 14 worków do podlewania kropelkowego.Obwód pni sadzonych drzew, to 16 -18 cm.Ilość miejsc parkingowych pozostanie bez zmian.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Dzięki nowym drzewom zmniejszy się hałas na ulicach. Drzewa pomogą mieszkańcom przystosować się do zmian klimatycznych i obniżą latem temperaturę nawet o kilka stopni. Zmniejszą poziom smogu. Drzewa będą wychwytywać dwutlenek węgla z rur samochodowych i produkować tlen. Ulice Nowe drzewa pojawią się w pustych nieckach na drzewa dzięki czemu ulice zyskają estetyczny wygląd. Przyjemniej będzie wyjść latem na spacer wśród drzew, i poczuć przyjemny chłód.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
14 drzew x 1540 zł/szt. (16-18 cm obwód pnia) = 21 560 zł

14 worków do podlewania x 200 zł/szt. = 2 800 zł

Zakup 1 szt. nowego kosza na śmieci wraz usunięciem 1 szt. kosza, znajdującego się w misie drzewa przy ul. Czerskiej = 2 900 zł

ŁĄCZNIE: 27 260,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 152 300
27 260,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Czerska 1.jpg