Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek - zmiany z 2021-04-08 15:22:10
Powrót do projektu

Dwustronna ścianka tenisowa

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Część dużego starego asfaltowego boiska sportowego w obrębie 40818 nr działki 115/11,115/35,115/33cz,115/37,115/36 w pobliżu skrzyżowania ulicy Rembielińskiej z Poborzańską , naprzeciwko galerii RENOVA (za torami tramwajowymi i parkingiem). Na tyłach przychodni zdrowia.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boisko jest duże. Obecnie znajduje się tam pojedyńczy słup do gry w koszykówkę oraz dwie stare sztyce do zamontowania siatki ( boisko do gry w siatkówkę). Ścianka miałaby stanąć prostopadle do ulicy Rembielińskiej w północno-wschodniej części tego boiska. Nie będzie ona kolidowała z istniejącymi na tym boisku urządzeniami sportowymi. Możliwe jest inne usytuowanie ścianki na terenie tego placu w zależności od sugestii urzędników odpowiedzialnych za ewentualną realizację tego projektu. Obecnie boisko jest zaniedbane i niewykorzystywane. Aż prosi się aby poprzez tę inwestycje tchnąć w ten teren nowego sportowego ducha

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Dwustronna paraboliczna ścianka do tenisa ziemnego o wysokości 3 m i szerokości 10 m, z przedpolami wykonanymi z nawierzchni polipropylenowej, z narysowaną na ściance linią odpowiadającą wysokości siatki, z wyrysowanym na przedpolach obszarem odpowiadającym wielkości kortu singlowego ze wszystkimi liniami, z piłkochwytem górnym i piłkochwytami bocznymi.
Opis projektu:
Projekt obejmuje postawienie dwustronnej parabolicznej ścianki tenisowej o szerokości 10 metrów i wysokości 3 metrów, z górnym piłkochwytem z siatki o wys 1 oraz dwoma piłkochwytami bocznymi z siatki o szerokości 1 m i wysokości 3 m każdy .

Oprócz tego projekt przewiduje i budowę nawierzchni polipropylenowej na przedpolach o wymiarach 12 m szerokości i 12 m długości z każdej ze stron (w sumie 288 m2 podłoża polipropylenowego).

Ścianka miałaby zostać zbudowana z elementów gotowych.

Jej montaż musi zostać poprzedzony wykonaniem betonowego fundamentu stanowiącego podstawę do ścianki oraz wykonaniem nawierzchni polipropylenowej na przedpolach. Ścianka musiałaby posiadać odpowiednie wygłuszanie lub być wykonana w technologii, która gwarantuje niski poziom hałasu np. beton polimerowy ze względu na wygodę grających i otoczenia. Na ściance namalowana by była linia wyznaczająca poziom siatki a także prostokąty ułatwiające wybranie miejsca odbicia piłki i doskonalenie powtarzalności odbić. Na przedpolach narysowane byłyby linie opowiadające wielkości kortu dla wywołania wrażenia przebywania na korcie.

W założeniu po jednej stronie mogłoby ćwiczyć dwóch lub trzech graczy graczy w zależności od stopnia zaawansowania i wieku.

Obszar nie będzie ogrodzony i nie będzie także oświetlony. W pobliżu (na wschodniej i północnej stronie boiska polipropylenowego) zostaną wbetonowane cztery ławeczki dla odpoczywających i oczekujących (dwie ławeczki na jedną stronę). Ławeczki byłyby podobne do przystankowych.

Zasady korzystania z obiektu byłoby ustalane przez grających. Obiekt byłby dostępny 7 dni w tygodniu dla wszystkich chętnych
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W minionych latach zlikwidowano na Bródnie kilka obiektów tenisowych, w tym trzy ścianki tenisowe. W tym roku po wielu latach oczekiwania wybudowano wielofunkcyjne boisko przy zespole szkół na ul. Wysockiego z obszarem umożliwiającym grę w tenisa ziemnego. Nie wiadomo jednak czy ten obiekt będzie ogólnie dostępny. W chwili obecnej na Bródnie nie ma ścianki tenisowej. Ścianka nie zastąpi kortów, jednak stanowi dobry obiekt szkoleniowy dla miłośników tego sportu jak również będzie miejscem rekreacji dla osób stykających się z ta formą aktywności sportowej po raz pierwszy. Zaproponowana lokalizacja jest ogólnodostępna i znajduje się w centrum Bródna (przy galerii Renova). Ze ścianki może korzystać każdy bez względu na wiek i umiejętności tenisowe. Obiekt będzie stanowił uzupełnienie istniejących na Bródnie obiektów sportowych

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Budowa dwustronnej parabolicznej ścianki tenisowej z przedpolami o nawierzchni polipropylenowej, 4 ławkami wraz z projektem- 380000,00 zł.

Utrzymanie projektu w roku realizacji- 1200,00 zł.

Oznaczenie graficzne projektu-500,00 zł.

Całkowity koszt projektu- 381700,00 zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 390
38 170 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • 20191117_131038.jpg
  • Informacja dotycząca Parabolicznej Ścianki Tenisowej.pdf
  • Oferta Plenero - Ścianka Tenisowa_Warszawa_2x8m_17.01.2020.pdf
  • rzut boiska.doc
  • 20200119_130002.jpg