Wydział Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola - zmiany z 2021-04-22 13:05:24
Powrót do projektu

Bezpieczne przejście Karolkowa - Giełdowa

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ulic Karolkowej i Giełdowej. Przejście dla pieszych przez ulicę Karolkową.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Ustawienie doświetlaczy na przejściu dla pieszych, wymiana i obniżenie krawężników na krawędzi jezdni i przestawienie latarni stojącej na środku przejścia dla pieszych.
Opis projektu:
Projekt polega przede wszystkim na ustawieniu doświetlaczy doświetleniu na przejściu dla pieszych przez ulicę Karolkową przy skrzyżowaniu z ulicą Giełdową. Oprócz doświetlenia przejścia należy w jego obrębie wymienić krawężniki i odpowiednio je usytuować pod względem wysokościowym. Ponadto należy przestawić latarnię stojącą aktualnie na środku przejścia dla pieszych. Można również rozważyć likwidację prefabrykowanego azylu dla pieszych i budowę azylu z krawężników i kostki betonowej, a także wbudowanie płyt prowadzących dla osób niedowidzącychprzesunąć przejście dla pieszych, aby uniknąć kolizji z istniejąca latarnią.Zgodnie z wytycznymi Biura polityki Mobilności i Transportu należy w rejonie przejścia dla pieszych usunąć zatoki postojowe min 10 m od przejścia dla pieszych, w miejscu zatoko postojowych należy wykonać nasadzenia zieleni. Materiały budowlane do wykonania nowych nawierzchni należy wykonać zgodnie ze standardami m.st. Warszawy w zakresie projektowania infrastruktury pieszej i rowerowej. Aby wykonać właściwe doświetlenie należy ustawić dwie latarnie doświetlające po każdej stronie przejścia dla pieszych.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy należy podczas wykonywania prac wymienić słupki U-12 c (biało - czerwone), należy wymienić na wzór syrenka.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Aktualnie przejście przez jezdnię w tym miejscu utrudnia słup latarni stojący na środku przejścia dla pieszych. Projekt zakłada przesunięcie tego słupa i dodatkowo zainstalowanie doświetlaczy przejścia dla pieszych po obu stronach jezdni. Wpłynie to na wyraźną poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu. Dodatkowo zakłada się wymianę starych krawężników i usytuowanie ich na równo z nawierzchnią jezdni. Dzięki temu przejście stanie się komfortowe dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z dziećmi w wózkach. Wpłynie to również pozytywnie na estetykę zaniedbanego przejścia dla pieszych otoczonego przez nowe budynki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja publiczna i drogi
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu oszacowano na kwotę brutto 75 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
75 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • 1.JPG
 • 2.JPG
 • 3.JPG
 • 4.JPG
 • 5.JPG