Autor projektu - zmiany z 2021-01-25 23:42:07
Powrót do projektu

MINIGOLF NAD MORSKIM OKIEM

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Puławska, Spacerowa miejsce wskazane przeze mnie na szkicu lub miejsce które wskaże gospodarz terenu
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Fantastyczna lokalizacja w Parku Morskie Oko, gdzie cały rok przewija się dużo ludzi pragnących odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Pole do minigolfa wspaniale by się wpisywało w architekturę zieleni Parku i zapewniała by rekreację i wspaniałą zabawę Rodzinom z dziećmi Seniorom, Młodzieży oraz osobom z dysfunkcjami ruchu.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Jest to projekt budowy pierwszego w Warszawie profesjonalnego pola do gry w minigolfa

wg wytycznych Światowej Federacji Minigolfa ( World Minigolf Federation ).

Będzie to osiemnaście torów obudowanych kostką Bauma wśród krzewów i kwietników z przeszkodami wykonanymi z kolorowych tworzyw sztucznych.

Zamontowane zostaną drewniane ławeczki dla graczy, kosze na śmieci.

Opis projektu:
Minigolf to ciekawa forma sportu i rekreacji dla całej rodziny, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. To wyjątkowy sport, w którym wiek i płeć nie grają roli, a każdy ma równe szanse na zwycięstwo.

Wystarczą jedynie celne oko i duże pokłady cierpliwości.Aby zachęcić mieszkańców Warszawy do bliższego poznania tego wspaniałego sportu, chcemy zbudować nowe pole do minigolfa nad Morskim Okiem.

Projekt zakłada stworzenie 18 stanowisk do gry o różnych stopniach trudności, zgodnie z wytycznymi Światowej Federacji Minigolfa. Dzięki temu pole stanie się nie tylko miejscem rozrywki, ale również będą się mogły na nim odbywać zawody na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

To także doskonałe miejsce na imprezy plenerowe czy spotkania integracyjne.Pole do minigolfa będzie również ukłonem w stronę uczniów i świetnym pomysłem na niestandardowe lekcje wychowania fizycznego.

Minigolf Club Mazovia Warszawa może zapewnić darmowe szkolenia dzieci i młodzieży ze szkół oraz nauczycieli, a także pomóc przy organizacji cyklicznych turniejów.Dlaczego warto grać w minigolfa?Czy wiesz, że co 2 lata organizowane są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w Minigolfie?

Setki osób, które biorą w nich udział, nie mogą się mylić.

Minigolf to dyscyplina rozwijająca umysł i ciało, która ćwiczy koncentrację i uczy panowania nad emocjami.

Pozwala na zdrową sportową rywalizację, wspiera rozwój fizyczny i sprzyja regularnej aktywności. Ponadto buduje relacje i zachęca do wspólnego spędzania czasu. Warto wiedzieć również, że jedyne na Mazowszu pole do minigolfa sportowego znajduje się na terenie Hotelu Holiday Inn w Józefowie przy ul. Telimeny 1 jest to pole typu Felt B na którym nie można rozgrywać Mistrzostw Świata ani Europy, a więc nowoczesne pole w pięknej lokalizacji może spełniać te wymagania. Liczymy na Państwa głosy !

W innych europejskich stolicach jest po kilkanaście pól tego typuProjektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Warto wiedzieć również, że jedyne na Mazowszu pole do minigolfa sportowego znajduje się na terenie Hotelu Holiday Inn w Józefowie przy ul. Telimeny 1 jest to pole typu Felt B na którym nie można rozgrywać Mistrzostw Świata ani Europy, a więc nowoczesne pole w pięknej lokalizacji może spełniać te wymagania. Liczymy na Wasze głosy!

Szeroko pojęta rekreacja na świeżym powietrzu.

Rekreacja i sport dla wszystkich dla Rodzin z dziećmi, dla seniorów, przyjaciół, dla osób z dysfunkcją ruchu.

Estetyczne stanowiska z kolorowymi przeszkodami z tworzyw sztucznych, wśród zieleni, ławeczki dla chcących odpocząć, kosze na śmieci ekologia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Minigolf Nad Morskim Okiem 1.pdf
 • Minigolf Nad Morskim Okiem 2.pdf
 • Zrzut ekranu 2017-10-11 o 20.20.43.png
 • Zrzut ekranu 2017-10-11 o 20.23.19.png
 • Zrzut ekranu 2017-10-11 o 20.19.23.png