Dział Budżetu Obywatelskiego w Zarządzie Zieleni - zmiany z 2021-05-25 13:20:41
Powrót do projektu

Przebudowa chodników i nowe drzewa na Mokotowie

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Chełmska, skrzyżowanie ulicy Czerniakowskiej i Chełmskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada rozebranie części nawierzchni chodników betonowych w miejscach występowania metalowych słupków na ulicy Chełmskiej i posadzenie w tych miejscach krzewów oraz nasadzenie około 70 11 nowych drzew. W skład projektu wejdzie też zakup worków do podlewania kropelkowego do wszystkich nowych drzew.

Ilość miejsc parkingowych pozostanie bez zmian.

Opis projektu:
Projekt zakłada rozebranie części nawierzchni chodników betonowych w miejscach występowania metalowych słupków na ulicy Chełmskiej oraz na fragmencie ulicy Czerniakowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Chełmską.

Projekt zakłada posianie trawy i posadzenie nasadzenia bylin oraz drzew na fragmencie ulicy Czerniakowskiej w miejscu zdjętego betonu. Na ul. Chełmskiej w miejscu występowania metalowych słupków pojawią się pasy krzewów o szerokości około 1,50 m. W pasach zieleni posadzone zostanie około 70 11 nowych drzew oraz dla wszystkich nowych drzew zakupione zostaną worki do podlewania kropelkowego. Zieleń i nowe drzewa miały by się też pojawić w miejsce zdjętych fragmentów chodników na wysepce przystanku Chełmska 03, przy skrzyżowaniu z ul. Czerniakowską.

Naprzeciwko kwiaciarni 24h pojawią się trzy drzewa (jeśli to możliwe, Platany Klonolistne). Nowymi drzewami zostały by także obsadzone niecki na ul. Chełmskiej, w których wycięto stare drzewa. Dodatkowo, utworzone pasy zieleni od strony ulicy zostaną ogrodzone niskim, metalowym płotkiem. W ramach projektu zostanie też ustawione 10 tabliczek informacyjnych „Wykonano z Budżetu obywatelskiego”

Ilość miejsc parkingowych pozostanie bez zmian.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Dzięki nowej roślinności temperatura na ulicy w upalne, letnie dni obniży się nawet o kilka stopni, gdyż roślinność pochłania promieniowane cieplne. Chłodniej też będzie latem w mieszkaniach, ponieważ mury będą się nagrzewać w mniejszym stopniu.

Zmniejszy się poziom zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Na ulicy i w mieszkaniach będzie ciszej, ponieważ korony drzew zatrzymają hałas. Dzięki nowym terenom zielonym zwiększy się powierzchnia biologicznie czynna. To spowoduje, że woda z opadów zamiast do kanalizacji będzie wsiąkać w ziemię zasilając wody podziemne. Poprawi się też estetyka ulicy. Drzewa i krzewy zaczną pozytywnie wpływać na samopoczucie mieszkańców. Przyjemniej będzie wyjść na spacer i poczuć przyjemny chłód wśród drzew i krzewów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 397 000
71 080,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Mapa poglądowa zdjęć.jpg.jpg