Koordynator w Dzielnicy Praga Północ - zmiany z 2021-04-29 08:50:00
Powrót do projektu

"Jestem EKO” eko” – nie kupuję, wypożyczam z biblioteki – zakup nowości wydawniczych

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

ul. Skoczylasa 9 ; 03-470 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wszystkie oddziały i filie Biblioteki Publicznej na terenie Dzielnicy Praga-Północ.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Ideą projektu jest promowanie czytelnictwa oraz pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska poprzez zmianę nawyków konsumpcyjnych - nie kupuj wypożyczaj z biblioteki. Projekt ma na celu poszerzenie oferty zbiorów bibliotecznych w dzielnicy Praga-Północ. Projekt realizowany na zasadzie partycypacji. Użytkownicy Biblioteki mają wpływ na kształtowanie księgozbioru poprzez sugerowanie zakupu tytułów książek.
Opis projektu:
Projekt polega na zwiększeniu oferty Biblioteki Publicznej na terenie Dzielnicy Praga-Północ poprzez systematyczny dopływ nowości do praskich bibliotek, a tym samym uatrakcyjnienie zbiorów. Biblioteki są czynne dla użytkowników od poniedziałku do piątku w większości w godzinach 10.00-19.00. Czytelnia Naukowa jest czynna również w sobotę. Zapis do praskich bibliotek i wypożyczanie zbiorów jest bezpłatne. Udostępnianie książek odbywa się zgodnie z regulaminem Biblioteki. Mieszkańcy mają dostęp do centralnego katalogu on-line, który oprócz dostarczania informacji o posiadanych zbiorach i ich lokalizacji umożliwia czytelnikowi wgląd do swojego konta, samodzielne dokonanie rezerwacji, zamówień wybranych egzemplarzy oraz daje możliwość przesuwania terminu zwrotu książek wcześniej wypożyczonych. Celem projektu jest również rozwijanie wśród czytelników postaw proekologicznych wobec środowiska naturalnego oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska. Realizacja projektu to zachęcenie do zmian nawyków konsumpcyjnych – nie kupuj, wypożyczaj z biblioteki.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zakup nowych książek wpłynie na wzrost liczby użytkowników bibliotek, gdyż zwiększy się atrakcyjność zbiorów dla mieszkańców. Dodatkowo projekt ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych wobec środowiska.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
zakup nowości wydawniczych do wszystkich oddziałów biblioteki na Pradze - Północ. Użytkownicy biblioteki będą mieli wpływ na kształtowanie księgozbioru poprzez sugerowanie zakupu tytułów książek.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
110 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki