Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów - zmiany z 2021-04-16 13:26:41
Powrót do projektu

ILUMINACJE ŚWIĄTECZNE DLA MIESZKAŃCÓW URSYNOWA - W CZASIE RADOSNEGO OCZEKIWANIA NA ŚWIĘTA.

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1. Na terenach SP 340
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Świąteczne instalacje nadają miejskiej przestrzeni specyficznego, radosnego świątecznego charakteru. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań bożonarodzeniowe dekoracje nie muszą już kojarzyć się z kiczem i brakiem estetyki. Dopasowanie dekoracji do charakteru przestrzeni miejskiej pozwala na uzyskanie spektakularnego efektu.

Dzięki temu oczekiwanie na świąteczny czas staje się jeszcze bardziej radosne.

Opis projektu:
Choinka stożek 3D LED CLASSIC 4metrowa z gwiazdą 3D, z ciepłym światłem, światło statyczne z FLASH, Motywy np. czerwone serduszka, zielone 4 listne koniczynki i złote emotki z uśmiechami + motyw łańcucha wokół choinki. Oraz projektor np. typu impressive Led wraz z efektem dynamicznym np. spadającymi gwiazdkami, śnieżynkami, który może mieć zastosowanie nie tylko w okresie świąt( kiedy dzięki niemu pojawiają się w przestrzeni ruchome motywy, które mogą obserwować okoliczni mieszkańcy) ale również podczas innych wydarzeń na terenie placówki, lub ogólnie związane tematycznie z danym kalendarzowym wydarzeniem, znanym wszystkim.

Ta forma może zapewnić urozmaicenie każdego wydarzenia organizowanego m.in. przez SP 340, która jest znana z wielu autorskich akcji wspierających szczytne cele.

Ważne jest to, że urządzenie jest odporne na działanie warunków atmosferycznych i może być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynku, ale przede wszystkim w przestrzeni miejskiej na zewnątrz nawet przy bardzo niskich temperaturach.

1. Dekoracje to 4m choinka : np. z motywami czerwonych serc, zielonych koniczynek i uśmiechniętych emotek. To wszystko uzupełnione złotymi akcentami, m.in motywem imitującym złoty łańcuch (Przed budynkiem SP 340) 12.000zł

2. Projektor do iluminacji świetlnych 15.000

3. Efekt dynamiczny do projektora, np. spadające śnieżynki 1300zł

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Światło odgrywa olbrzymią rolę w budowaniu świątecznej atmosfery, dlatego przy projektowaniu zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły : barwę, natężenie i rozproszenie światła. Dobrze dobrane oświetlenie może poprawić komfort i bezpieczeństwo. Zimą wiele miejsc pustoszeje ze względu na niedostateczne oświetlenie tamtych obszarów. Rozwiązaniem tego kłopotu są estetyczne, świetlne iluminacje, które nadają miastu niepowtarzalnego charakteru, przy okazji poprawiając poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. A dodatkowo dzięki zastosowaniu projektora

doskonale sprawdzi się nie tylko w okresie około świątecznym, wyświetlając np. spadające gwiazdy, śnieżynki czy padający śnieg, ale też może mieć zastosowanie nie tylko w okresie świąt( kiedy dzięki niemu pojawiają się w przestrzeni ruchome motywy, które mogą obserwować okoliczni mieszkańcy) ale również podczas innych wydarzeń na terenie placówki, lub ogólnie związane tematycznie z danym kalendarzowym wydarzeniem, znanym wszystkim.

Ta forma może zapewnić urozmaicenie każdego wydarzenia organizowanego m.in. przez SP 340, która jest znana z wielu autorskich akcji wspierających szczytne cele na terenie Ursynowa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Kosztorys wg mojej oceny został trafnie określony przez autora, który podaje;

1. Dekoracje to 4m choinka : np. z motywami czerwonych serc, zielonych koniczynek i uśmiechniętych emotek. To wszystko uzupełnione złotymi akcentami, m.in motywem imitującym złoty łańcuch (Przed budynkiem SP 340) 12.000zł

2. Projektor do iluminacji świetlnych 15.000

3. Efekt dynamiczny do projektora, np. spadające śnieżynki 1300zł

Całość 28 300 zł.Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 300,00 zł

Dokumenty

Załączniki