Koordynator w Dzielnicy Ursynów - zmiany z 2021-02-03 11:55:29
Powrót do projektu

Remont chodnika wzdłuż ulicy al.KEN z nowym pasem zieleni.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pas drogowy ulicy al.KEN na odcinku od ulicy Ciszewskiego do ulicy Jastrzębowskiego po stronie wschodniej ulicy al.KEN. Dzielnica:Ursynów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zarząd Dróg Miejskich , pas drogowy ulicy al.KEN.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Remont i wymiana całego chodnika wzdłuż ulicy al.KEN z wysłużonych płyt chodnikowych na odcinku od ulicy Ciszewskiego do ulicy Jastrzębowskiego i stworzenie nowego pasa zieleni przy al.KEN. Wykonana zostanie korekta obecnego parkingu do parkowania skośnego i utworzenie jednego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych wraz z ustawieniem 4 nowych ławek.
Opis projektu:
Projekt zakłada wymianę całej nawierzchni starych płyt chodnikowych wraz z krawężnikami wzdłuż samej ulicy al.KEN ( po wschodniej stronie al.KEN)na odcinku od ulicy Ciszewskiego do ulicy Jastrzębowskiego ( około 420 metrów) oraz utworzeniu pasa zieleni z nowymi roślinami na odcinku od początku parking przy al.KEN do przejścia dla pieszych przed światłami w kierunku ulicy Jastrzębowskiego oraz korektą parkingu przy al.KEN tzn. parkowanie skośne. Chodnik zostanie wyremontowany kompleksowo tzn. zostaną zlikwidowane wysłużone starego typu płyty chodnikowe na nowe wraz z krawężnikami . Dodatkowo w obecnym miejscu postawionych betonowych słupków drogowych przed parkującymi samochodami zostanie utworzony pas zieleni z krzewami i kwiatami wzdłuż ulicy al.KEN w miejscu gdzie chodnik jest bardzo szeroki i niewykorzystany oraz dosadzone zostaną rośliny na obecnym fragmencie trawnika, przed dojściem i skrętem w ulicę Jastrzębowskiego przed światłami ( w ostateczności rozważane jest postawienie donic z kwiatami i krzewami wzdłuż nowego chodnika al.KEN na tym odcinku szerokiego chodnika zamiast obecnych betonowych słupków przed parkującymi samochodami). Nowa nawierzchnia będzie wykonana z płyt chodnikowych 50x50x7 z mikrofazą. W miejscu w którym nie będzie to zagrożeniem dla widoczności przy przejściu dla pieszych planowane jest posadzenie niskich krzewów/roślin lub samej trawy. Obecny parking przy al.KEN zostanie przystosowany do parkowania skośnego pojazdów zamiast prostopadłego jak jest obecnie co bardzo utrudnia parkowanie. Zostanie również przy obecnym parkingu utworzone 1 (jedno) miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych na rogu parkingu. Na całym wyremontowanym chodniku zostaną również ustawione 4 (cztery) nowe ławki z oparciami w miejscu obecnych wysłużonych ławek i w innych wskazanych lokalizacjach przy tym chodniku..
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Proponowany projekt zwiększy bezpieczeństwo i komfort pieszych .Obecnie chodnik jest bardzo stary i nierówny przez co wymaga remontu przy samej ulicy al.KEN czyli głównej ulicy Ursynowa . Z danego chodnika dużo pieszych korzysta,żeby dojść do metra Stokłosy, do przystanków autobusowych, do parkingu Park+Ride i galerii handlowej. Po remoncie chodnika piesi unikną ryzyka potknięć/upadku oraz znikną kałuże, które tworzą się po opadach deszczu na chodniku. Dodatkowo zostanie utworzony pas zieleni i posadzone zostaną rośliny, które poprawią jakość życia mieszkańców. Poprawienie parkingu do parkowania skośnego przy al.KEN ułatwi parkowanie i bezpieczeństwo podczas wjazdu i wyjazdu z parkingu przy ruchliwej ulicy al.KEN a utworzenie dodatkowego 1 jednego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych ułatwi korzystanie z nowego chodnika.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
599 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Remont chodnika przy al.KEN.jpg
 • Likwidacja betonowych słupków na rzecz pasa zieleni przy al.KEN.jpg
 • Woda stoi na chodniku przy al.KEN po małym deszczu.jpg
 • Chodnik przy al.KEN jest fragmentami zapadniety, pochylony,jpg.jpg
 • Estetyka ważnej ulicy Ursynowa wypada bardzo słabo.jpg