Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2021-05-28 11:57:46
Powrót do projektu

Remont chodnika wzdłuż ulicy al. KEN

status: Oceniony negatywnie


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pas drogowy ulicy al. KEN na odcinku od ulicy Ciszewskiego do ulicy Jastrzębowskiego po stronie wschodniej ulicy al. KEN. Dzielnica: Ursynów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zarząd Dróg Miejskich, pas drogowy al. KEN.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Remont i wymiana całego chodnika wzdłuż ulicy al. KEN z wysłużonych płyt chodnikowych na odcinku od ulicy Ciszewskiego do ulicy Jastrzębowskiego i nasadzenie krzewów w północnej części pasa zieleni przy al. KEN między chodnikiem a jezdnią. Istniejace Istniejące słupki betonowe zostaną zastąpione żeliwnymi typu syrenka. Wykonana zostanie korekta obecnego parkingu do parkowania skośnego i utworzenie jednego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych wraz z ustawieniem 4 nowych ławek.
Opis projektu:
Projekt zakłada:- wymianę całej nawierzchni starych płyt chodnikowych wraz z krawężnikami wzdłuż samej ulicy al. KEN (po wschodniej stronie al. KEN) na odcinku od ulicy Ciszewskiego do ulicy Jastrzębowskiego (około 420 metrów) oraz nasadzenie krzewów w północnej części pasa zieleni przy al. KEN między chodnikiem a jezdnią. Istniejące słupki betonowe zostaną zastąpione żeliwnymi typu syrenka. Planowana jest korekta parkingu przy al. KEN tzn. parkowanie skośne. Chodnik zostanie wyremontowany kompleksowo tzn. zostaną zlikwidowane wysłużone starego typu płyty chodnikowe na nowe zostaną zastąpione nowymi wraz z krawężnikami. Dodatkowo w obecnym miejscu postawionych betonowych słupków drogowych przed parkującymi samochodami zostaną postawione słupki żeliwne typu syrenka. Nowa nawierzchnia będzie wykonana z płyt chodnikowych 50x50x7 z mikrofazą;- nasadzenie krzewów w północnej części pasa zieleni przy al. KEN między chodnikiem a jezdnią. W miejscu w którym nie będzie to zagrożeniem dla widoczności przy przejściu dla pieszych planowane jest posadzenie niskich krzewów/roślin lub samej trawy;- istniejące słupki betonowe zostaną zastąpione żeliwnymi typu syrenka;- planowana jest korekta parkingu przy al. KEN tzn. parkowanie skośne.

Obecny parking przy al. KEN zostanie przystosowany do parkowania skośnego pojazdów, zamiast prostopadłego jak jest obecnie i co bardzo utrudnia parkowanie. Zostanie również przy obecnym parkingu utworzone jedno (1 (jedno) miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych na rogu istniejącego parkingu. Na ;- na całym wyremontowanym chodniku zostaną również ustawione cztery (4 (cztery) nowe ławki z oparciami w miejscu obecnych wysłużonych ławek i w innych wskazanych lokalizacjach przy tym chodniku..

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Proponowany projekt zwiększy bezpieczeństwo i komfort pieszych. Obecnie chodnik jest bardzo stary i nierówny przez co wymaga remontu przy samej ulicy al. KEN czyli głównej ulicy Ursynowa. Z danego chodnika dużo pieszych korzysta,żeby korzystają piesi, aby dojść do metra Stokłosy, do przystanków autobusowych, do parkingu ParkP+Ride R i galerii handlowej. Po remoncie chodnika piesi unikną ryzyka potknięć/upadku oraz , znikną kałuże, które tworzą się po opadach deszczu na chodniku. Dodatkowo posadzone zostaną rośliny, które poprawią jakość życia mieszkańców. Poprawienie parkingu do parkowania skośnego przy al.KEN ułatwi parkowanie i Parkowanie skośne poprawi bezpieczeństwo podczas wjazdu i wyjazdu z parkingu przy ruchliwej ulicy al. KEN a utworzenie dodatkowego 1 jednego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych ułatwi korzystanie z nowego chodnika.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja publiczna i drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
- remont nawierzchni chodnika al. KEN strona wschodnia na odcinku od ulicy Ciszewskiego do ulicy Jastrzębowskiego –

-420mb x 5m x 400 zł/m² = 840 000 zł;

projekt COR: 20 000 zł

- przebudowa zatoki: 275 m2 * 400 zł/m2= 110 000 zł

Dokumentacja projektowa: 15 000 zł

- postawienie słupków „typ Warszawski” zamiast betonowych słupków

20 szt x 400 zł = 8 000 zł

- zasadzenie krzewów w pasie zieleni przy jezdni w okolicy słupków

50 m2 x 150 zł = 7 500 zł

- ustawienie 4 ławek

4 szt x 3 100 zł = 12 400 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 012 900,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Remont chodnika przy al.KEN.jpg
 • Likwidacja betonowych słupków na rzecz pasa zieleni przy al.KEN.jpg
 • Woda stoi na chodniku przy al.KEN po małym deszczu.jpg
 • Chodnik przy al.KEN jest fragmentami zapadniety, pochylony,jpg.jpg
 • Estetyka ważnej ulicy Ursynowa wypada bardzo słabo.jpg