m.stefanska - zmiany z 2021-02-25 10:58:05
Powrót do projektu

Cykl przedstawień w Parku Kultury w Powsinie

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
ogólnomiejski
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Maślaków 1 02-973 Warszawa Park Kultury w Powsinie
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
mały amfiteatr na terenie placu zabaw

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Cykl przedstawień teatralnych,pokazów magicznych,pantomimy,teatru kukiełkowego w Parku Kultury w Powsinie. Przedstawienia organizowane na małej scenie na terenie placu zabaw wśród zieleni podczas sezonu letniego. W trakcie spektakli prezentowane byłyby najpopularniejsze bajki i baśnie. Ponadto w celu uprzyjemnienia pobytu animatorzy organizowaliby gry i zabawy dla najmłodszych.
Opis projektu:
Projekt polega na przygotowaniu ogólnodostępnego cyklu przedstawień teatralnych połączonych z animacjami dla dzieci. Cykl spotkań objął by 10 spotkań organizowanych regularnie w co drugą niedzielę, podczas których prezentowane by były najpopularniejsze bajki i baśnie w formie plenerowego teatru np. Jaś i Małgosia, Kot w butach. W celu urozmaicenia formy teatr przyjął by formę przedstawienia z żywymi aktorami, kukiełkami itp. Dodatkowo po każdym przedstawieniu animatorzy zapewnili by około 2 godziny aktywności w postaci gier i zabaw, mini disco itp. Cykl przedstawień trwałby od maja do września.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Organizacja czasu wolnego rodziców i dzieci. Upowszechnianie kultury poprzez edukowanie najmłodszych, zachęcenie do spędzenia czasu na wolnym powietrzu oraz aktywności. Park Kultury w Powsinie jest świetnym miejscem na weekendowe wyjścia z domu, miejsce położone już za miastem ale w zasięgu krótkiej wycieczki dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Projekt ma na celu uatrakcyjnienia miejsca i zachęcenia do dłuższego pobytu na świeżym powietrzu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
67 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki