Koordynator w Dzielnicy Wilanów - zmiany z 2021-03-23 11:48:58
Powrót do projektu

Kosze i stacje z torebkami na psie odchody na Zawadach.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulice: Zaściankowa (od ronda Vogla do Wału Zawadowskiego), Bruzdowa (od POW w kierunku północnym - do ul. Glebowej), Jara (od ul. Sytej do Wału Zawadowskiego), Glebowa (od ul. Bruzdowej do ul. Sytej), Lercha.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada zakup i montaż na Zawadach, w rejonach ulic Zaściankowa, Bruzdowa, Jara, Glebowa, Lercha koszy i stacji z torebkami na psie odchody. Urządzenia te pomogą w utrzymaniu czystości przestrzeni publicznej, będą pomocne mieszkańcom w sytuacjach awaryjnych, gdy zabraknie własnych torebek oraz umożliwią ich higieniczną utylizację.
Opis projektu:
Wielu właścicieli wychodząc na spacery ze swoimi pupilami ma trudności z utrzymaniem higieny na chodnikach, czy trawnikach z powodu zbyt małej ilości koszy, a ponadto zdarza się, iż zabraknie torebki na psie odchody. Niestety, nie każdy właściciel zabiera odchody swojego zwierzaka ze sobą do domu. Zdarza się dość często, że na chodniku, czy ścieżce rowerowej, po których poruszają się piesi i rowerzyści można wdepnąć w psią kupę. W tych samych miejscach spacerują również rodziny z małymi dziećmi. Projekt zakłada zakup i montaż na Zawadach stacji z torebkami na psie odchody.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Brak wystarczającej liczby koszy powoduje, iż wychodząc na spacer można wdepnąć w psią kupę. Szczególnie małe dzieci, które nie zauważą "niepodzianki" na swojej drodze. Montaż dodatkowych koszy oraz stacji na psie odchody pozwoli utrzymać czystość i higienę oraz będzie elementem akcji edukacyjnej dla mieszkańców, aby sprzątali po swoim pupilu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
31 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki