Koordynator w Dzielnicy Wilanów - zmiany z 2021-04-26 12:51:30
Powrót do projektu

Stacje z torebkami na psie odchody na Zawadach.

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulice: Zaściankowa (od ronda Vogla do Wału Zawadowskiego), Bruzdowa (od POW w kierunku północnym - do ul. Glebowej), Jara (od ul. Sytej do Wału Zawadowskiego), Glebowa (od ul. Bruzdowej do ul. Sytej), Lercha.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ustawienie 12 stacji z torebkami w następujących lokalizacjach: Zaściankowa (2 szt.), Bruzdowa (6szt.), Jara (2 szt.), Lercha (1 szt.), Glebowa (1szt.).

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada zakup i montaż na Zawadach, w rejonach ulic Zaściankowa, Bruzdowa, Jara, Glebowa, Lercha stacji z torebkami na psie odchody. Urządzenia te pomogą w utrzymaniu czystości przestrzeni publicznej, będą pomocne mieszkańcom w sytuacjach awaryjnych, gdy zabraknie własnych torebek oraz umożliwią ich higieniczną utylizację.
Opis projektu:
Wielu właścicieli wychodząc na spacery ze swoimi pupilami ma trudności z utrzymaniem higieny na chodnikach, czy trawnikach. Niestety, nie każdy właściciel zabiera odchody swojego zwierzaka ze sobą do domu. Zdarza się dość często, że na chodniku, czy ścieżce rowerowej, po których poruszają się piesi i rowerzyści można wdepnąć w psią kupę. W tych samych miejscach spacerują również rodziny z małymi dziećmi. Projekt zakłada zakup i montaż na Zawadach stacji z torebkami na psie odchody.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Brak stacji z torebkami powoduje, iż wychodząc na spacer można wdepnąć w psią kupę. Szczególnie małe dzieci, które nie zauważą "niepodzianki" na swojej drodze. Montaż stacji na psie odchody pozwoli utrzymać czystość i higienę oraz będzie elementem akcji edukacyjnej dla mieszkańców, aby sprzątali po swoim pupilu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt projektu - 23 400 zł:

-1 stacja na torebki - 800 zł zakup + 100 zł montaż

12 szt. x 900 zł = 10 800 zł

- utrzymanie: realizacja projektu od wiosny (kwiecień/ maj) do końca grudnia – miesięczny koszt torebek: przy założeniu 100 szt. /tydzień w każdym dystrybutorze i cenie za 100 szt. torebek ok. 30 zł brutto (wliczono również koszt dostarczenie worków do stacji): 35 tygodni x 12 szt. x 30 zł = 12 600 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
23 400,00 zł

Dokumenty

Załączniki