Autor projektu - zmiany z 2021-01-21 08:16:27
Powrót do projektu

Książkomaty w Ursusie cz.1

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Projekt zakłada zlokalizowanie 2 KSIĄŻKOMATÓW w różnych lokalizacjach Dzielnicy Ursus oraz dodatkowe pół etatu dla Biblioteki do obsługi maszyn.

- Pętla autobusowa (ul. Regulska)

- Przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu Ryżowej i Prystora ( w kierunku śródmieścia)

Lub w innych zaproponowanych przez Urząd Dzielnicy Ursus miejsc.

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Całodobowe urządzenia umożliwią wypożyczanie i oddawanie książek o każdej porze, czytelnikom, którzy nie mogą korzystać z biblioteki w godzinach jej otwarcia lub ze względu na przeszkody architektoniczne.

Książkomaty zostałby umieszczone w różnych lokalizacja Dzielnicy Ursus. Dodatkowo Biblioteka otrzymałaby pół etatu dla osoby zajmującą się obsługą książkomatów.
Opis projektu:
Całodobowe urządzenia samodzielnego odbioru zamówionych książek umożliwią wypożyczanie i oddawanie książek o każdej porze, również podczas dni wolnych od pracy, czytelnikom, którzy nie mogą korzystać z biblioteki w godzinach jej otwarcia lub ze względu na przeszkody architektoniczne nie mogą dotrzeć do biblioteki.

Projekt zdecydowanie poprawi dostęp do usług oferowanych przez bibliotekę. Jest to rozwiązanie nie tylko dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi, ale także dla osób pracujących lub uczących się. Te osoby nie zawsze znajdują czas na przyniesienie i wymianę książek w godzinach otwarcia biblioteki. KSIĄŻKOMAT pozwala wypożyczać książki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, czyli wtedy, kiedy to odpowiada czytelnikowi.

Książkomaty zostałby umieszczone w różnych lokalizacja Dzielnicy Ursus. Dodatkowo Biblioteka otrzymałaby pół etatu dla osoby zajmującą się obsługa maszyn oraz przewożeniem książek.

Dodatkowo przyłączenie prądu i Internetu.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt zdecydowanie poprawi dostęp do usług oferowanych przez bibliotekę. Jest to rozwiązanie nie tylko dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi, ale także dla osób pracujących lub uczących się. Te osoby nie zawsze znajdują czas na przyniesienie i wymianę książek w godzinach otwarcia biblioteki. KSIĄŻKOMAT pozwala wypożyczać książki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, czyli wtedy, kiedy to odpowiada czytelnikowi

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
412 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki