Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Bielany - zmiany z 2021-04-22 15:35:01
Powrót do projektu

Niedzielne targi śniadaniowe w Parku Chomicza

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Chomicza, przy budynku administracji na Nerudy 1
plac obok Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (między ulicami Żeromskiego a Staffa)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Organizacja niedzielnych targów śniadaniowych w Parku Chomiczaobok Urzędu Dzielnicy Bielany, które pozwolą mieszkańcom na skosztowanie różnorodnego jedzenia oraz relaks w piknikowej atmosferze z rodziną i sąsiadami. Łącznie zostanie zorganizowane 8 targów na przestrzeni od kwietnia do października.
Opis projektu:
Targi śniadaniowe cieszą się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Mogą oni skosztować tam smacznego różnorodnego jedzenia - kuchni lokalnej i egzotycznej - oraz zrelaksować się w piknikowej atmosferze, razem z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, przy muzyce. Wydarzenia te są także okazją do poznania działających w okolicy restauratorów i rolników. Spotkanie przy wspólnym posiłku od zarania dziejów służyła ludziom do zacieśniania relacji i budowania wspólny. Skorzystajmy z tej tradycji.

Projekt zakłada organizację łącznie 8 niedzielnych targów śniadaniowych w Parku Chomicza, pierwszy w kwietniu, a ostatni w październiku. W lipcu i sierpniu odbyłyby się po dwa wydarzenia na miesiąc.

Wystawcy na targach podzieleni zostaną na dwie kategorie: sprzedaż gotowych posiłków i produktów spożywczych. Przynajmniej połowa wystawców powinna oferować zdrową żywność (potwierdzoną certyfikatem), a wśród nich musi znaleźć się co najmniej jeden oferujących żywność wegetariańską i wegańską. Dopuszcza się obecność na targach lokalnych rzemieślników i artystów oferujących swoje towary czy usługi, ale liczba ich stoisk nie może przekroczyć ¼ wszystkich.

Wybrany wykonawca będzie odpowiadał za dobór wystawców na targu, rozstawienie stoisk, dekoracje targu (proponowany styl amerykański z girlandami i dużymi stołami piknikowymi), element kulturalny typu oprawa muzyczna w wykonaniu lokalnego zespołu, organizację służb porządkowych, zapewnienie toalet, uprzątnięcie terenu po wydarzeniu i promocję projektu.

Targi będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (wyznaczone stoły, z których łatwiej skorzystać użytkownikom wózków inwalidzkich) i osób innej narodowości (informacje i menu na stoiskach będą w języku polskim, angielskim, ukraińskim i białoruskim).
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Organizacja targów przyczyni się do umacniania wspólnoty lokalnej i zacieśnienia relacji sąsiedzkich.

Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia celów operacyjnych strategii Warszawa 2030: 2.2. Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu (poprzez organizację wydarzenia kulturalno-rekreacyjnego na obszarze dużego osiedla, w miejscu dobrze skomunikowanym z resztą dzielnicy) i 2.4. Działamy w warunkach przyjaznych dla rozwoju biznesu (poprzez tworzenie przestrzeni, w której lokalni przedsiębiorcy mogą zdobywać nowych klientów).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • kultura
  • integracja sąsiedzka
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
230 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • targ_śniadaniowy_mokotów_1.jpg
  • targ_śniadaniowy_mokotów_2.jpg
  • targ_śniadaniowy_mokotów_3.jpg