Autor projektu - zmiany z 2021-01-25 12:20:56
Powrót do projektu

Małe Zakopane latem i zimą w Warszawie - to propozycja w 100% bezpłatnych ekologicznych lodowisk i górek zjazdowych wraz ze sprzętem do nauki jazdy na łyżwach, sankach dla całych rodzin w kilku warszawskich lokalizacjach na świeżym powietrzu.

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1/Teren przed SP340 przy placu parkingowym i równocześnie

2/ przed Parkiem Dinozaurów –Ursynów, oraz

3/ Wilanów obok Placu Zabaw na rogu ulic Al.Wilanowskiej i Przyczółkowskiej – w pobliżu mostku zakochanych) lub w przypadku planów zabudowy terenu, alternatywne miejsce w uzgodnieniu z projektodawcą, np. pobliski teren przy stacji metra Słodowiec.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Latem i zimą można korzystać całkowicie bezpłatnie z lodowisk - wypożyczenia sprzętu do jazdy na łyżwach i zjazdu sankami na wielotorowych górkach.

Instalacje są ekologiczne biorąc pod uwagę sposób instalacji i całego użytkowania. To popularne formy zdrowej aktywności sportowej , które w rekordowym tempie podbijają serca miłośników sportów na świeżym powietrzu.
Opis projektu:
Górki zjazdowe wraz z lodowiskami to nowoczesne sportowe atrakcje, które oferują wiele korzyści. Oto tylko niektóre z nich:

• Brak kosztów zużycia energii.

Atrakcja pokryta lodem syntetycznym nie potrzebuje kosztownych generatorów czy maszyn do funkcjonowania przez co jest w pełni ekologiczna.

Bardzo ważna też jest kwestia bezpieczeństwa, a zaproponowane tego typu urządzenia w /w projekcie posiadają zgodność z normami i przepisami bezpieczeństwa, oraz użytkowania zgodnego z ustawodawstwem europejskim.

Ważna też jest:

• Duża rotacja użytkowników. Zjazd z górki trwa około minuty, co pozwala na stały przepływ m.in dzieci, młodzieży.

• Atrakcja dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z górek zjazdowych

i zjeżdżać na sankach razem - równocześnie na kilku torach lub oddzielnie.

- ruch na świeżym powietrzuRealizacja projektu pozwoli na wzbogacenie bazy sportowej w kilku miejscach Warszawy równocześnie. Dzięki lodowiskom będzie można spędzać aktywnie czas na zewnątrz, utrzymując tym samym zdrowy tryb życia w miesiącach zimowych i letnich. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, iż w okresie zimowym większość obiektów otwartych nie może spełniać swoich funkcji, a takie obiekty jak lodowisko w wielu miastach cieszą się znacznym powodzeniem, ściągając do siebie rzesze użytkowników. Lodowiska jak i górki zjazdowe, dzięki swojej lokalizacji na pewno będą się cieszyć powodzeniem wśród mieszkańców Warszawy.Kosztorys realizacji projektu

A – 1. lokalizacja w okresie letnim ( Teren przed SP340 i równocześnie przed Parkiem Dinozaurów –Ursynów, oraz Wilanów obok Placu Zabaw na rogu ulic Al.Wilanowskiej i Przyczółkowskiej – w pobliżu mostku zakochanych)

• Zestaw górka 3 torowa plus lodowisko 98m2 -194 400 zł

• Wynajem na dodatkowy miesiąc - 40 500 zł

• Domek wypożyczalnia na ok. 2 miesiące: 10 125 zł

• Podest do lodowiska na ok. 2 miesiące: 16 200 złRAZEM: dla 3 zestawów: 3 x 261 225 zł = 783 675 zł

3 lokalizacje - okres instalacji ok. 2 miesiące tj. 1 czerwca - 22 lipca).B – 2. lokalizacja w okresie zimowym• Lodowisko 128m2 na 2 miesiące - 82 755 zł

• Domek wypożyczalnia na ok. 2 miesiące: 10 125 zł

• Podest do lodowiska na ok. 2 miesiące: 16 200 zł

• RAZEM: 109 080 zł x 2= 218 160zł

Instalacja z myślą o terenie przed SP 340 /front budynku A przed głównym wejściem/ ok. 2 miesiące - 9 listopada – 31 grudnia i analogicznie Wilanów.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Część 2: Górka 3 torowa na okres ok. 2 miesięcy (9 listopada – 31 grudnia). lokalizacja : jw. przed SP340 i Wilanów

Górka: 160 180 zł

Dodatkowy ok. miesiąc: 38 475 zł

Domek na ok. 2 miesiące: 10 125 zł

RAZEM: 208 780 zł x 2 = 417 560złW cenach jest zawarty: transport, nadzór montażu i demontażu.Obsługa i ochrona infrastruktury podczas jej funkcjonowania - 66000 zł

Koszt banerów informujących o realizacji projektu z budżetu obywatelskiego - 1400 złWszystkie pozycje szacunkowo- w sumie – 1486795złW cenie lodowiska znajdują się:

tafla, bandy, łyżwy, ostrzałka, urządzenie do czyszczenia, miś, pingwin, chodzik z siedziskiem, kaski, ochraniacze, chodniki gumowe, akcesoria do montażu.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:

1 486 795zł

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Realizacja projektu pozwoli na wzbogacenie bazy sportowej w Warszawie w kilku miejscach równocześnie. Dzięki lodowiskom będzie można spędzać aktywnie czas na zewnątrz, utrzymując tym samym zdrowy tryb życia w miesiącach zimowych i letnich. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, iż w okresie zimowym większość obiektów otwartych nie może spełniać swoich funkcji, a takie obiekty jak lodowisko w wielu miastach cieszą się znacznym powodzeniem, ściągając do siebie rzesze użytkowników. Lodowiska jak i górki zjazdowe, dzięki swojej lokalizacji na pewno będą się cieszyć powodzeniem wśród mieszkańców Warszawy.

Korzyści realizacji:

Zapewnienie mieszkańcom możliwości spędzania czasu w aktywny i atrakcyjny sposób bez konieczności ponoszenia opłat na świeżym powietrzu.

Poprawa sprawności i kondycji fizycznej mieszkańców, dzięki ruchowi na świeżym powietrzu.

Wzbogacenie możliwości prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz oferty "Zimy w Mieście", oraz „Lata w mieście”

Wzmocnienie więzi sąsiedzkich i lokalnych wśród mieszkańców miasta.Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • ZDROWIE
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 486 795,00 zł

Dokumenty

Załączniki