Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2021-04-22 15:05:18
Powrót do projektu

Budowa Amfiteatru w Parku Wiecha

status: Trwa ocenaWycofany przez autora


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Wiecha między ulicą Korzona a ulicą Handlową
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Budowa amfiteatru da nowe możliwości dla życia kulturalnego mieszkańców Targówka w każdym wieku, pozwoli na integrację mieszkańców. W amfiteatrze odbywać się będą imprezy plenerowe w tym koncerty, występy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mogą odbywać się w nim również dni ul. Wincentego.

Projekt polega na budowie amfiteatru tj. podestu wraz z zadaszeniem o lekkiej drewnianej konstrukcji z przyłączem elektrycznym do podłączenia oświetlenia i urządzeń nagłaśniających. Przed amfiteatrem znajdowało by się 10 ławek do siedzenia. Budynek ogólnodostępny czynny od 6 do 22.
Opis projektu:
Kultura integruje i rozwija, dlatego miejsce w którym można propagować kulturę jest tak istotne w Parku Wiecha - czyli oficjalnie Park im. Stefana Wiecheckiego "Wiecha", warszawskiego propagatora kultury, pisarza i publicysty.

Budowa amfiteatru da nowe możliwości dla życia kulturalnego mieszkańców Targówka oraz pozwoli wykorzystać w pełni przestrzeń parku i przynależnych do niego terenów. Amfiteatr przyczyni się również do integracji międzypokoleniowej, gdyż będzie to miejsce do spotkań osób w każdym wieku, co pozwoli na integrację mieszkańców. W amfiteatrze odbywać się będą imprezy plenerowe w tym koncerty, występy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mogą odbywać się w nim również dni ul. Wincentego.

Projekt polega na budowie amfiteatru tj. podestu wraz z zadaszeniem o lekkiej drewnianej konstrukcji z przyłączem elektrycznym do podłączenia oświetlenia i urządzeń nagłaśniających. Ponad to jak pokazuje obecny rok pandemiczny w Warszawie a zwłaszcza na Targówku brakuje otwartych miejsc spotkań, w których można zorganizować koncerty, prelekcje czy inne spotkania otwarte, gdyż przestrzeń amfiteatru może może być również wykorzystywana jako przestrzeń sąsiedzka, miejsce wykładów otwartych, koncertów sąsiedzkich a także wspólnych narad sąsiedzkich.

Przed amfiteatrem znajdowało by się 10 ławek do siedzenia. Budynek ogólnodostępny czynny od 6 do 22, również w czasie weekendu, w który z dużą pewnością by wręcz ożywał.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt pozwoli na integrację mieszkańców, pozwoli na pokazanie szerszej publiczności występów szkół, przedszkoli, lokalnych klubów seniora itp. Każda grupa mieszkańców będzie mogła korzystać z amfiteatru, co pozwoli na integrację międzypokoleniową. Dzięki tej inwestycji będzie można w bardziej komfortowych warunkach przedstawiać jak również odbierać występy.

Będzie to wspólne miejsce spotkań, które przyczyni się do rozwoju więzi sąsiedzkich, kapitału społecznego oraz kulturalnego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Projekt amfiteatru 10 tyś zł, budowa podestu 50 tyś zł, konstrukcja drewniana wraz z instalacją elektryczną 130 tyś zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
215 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki