Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2021-04-23 10:02:21
Powrót do projektu

Budowa zaległej infrastruktury rowerowej

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bielany, Wola, Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
miejsca, gdzie mieszkańcy wybrali projekty rowerowe do realizacji, ale ich realizacji została przesunięta w czasie na później

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt polega na zapewnieniu pieniędzy na realizację infrastruktury rowerowej, zgodnie z wolą mieszkańców. W ramach tego projektu możliwa będzie realizacja dróg rowerowych na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku, Bielanach, Woli , Śródmieściu, Mokotowie i Ursynowiei w Śródmieściu.
Opis projektu:
Część zadań wybranych w głosowaniach w ubiegłych latach nie doczekała się realizacji. Większość z tych projektów dotyczy infrastruktury drogowej, gdyż w trakcie opracowywania dokumentacji przetargowej projektów wzrosły ceny materiałów i robocizny, przez co kwoty oferowane w przetargach niemal zawsze przekraczają kwoty zapisane w budżetach projektów. Ten projekt ma na celu skrócenie kolejki opóźnień, a nie jej wydłużanie jak to ma miejsce obecnie.W ramach projektu zostałyby zapewnione pieniądze na realizację takich zadań jak:

1. Poprawa spójności sieci tras rowerowych na Nowej Pradze i Pelcowiźnie https://bo.um.warszawa.pl/projekt/6363 2. Sieć pasów rowerowych na Starej Pradze https://bo.um.warszawa.pl/projekt/6377 3. Uzupełnienie sieci tras rowerowych na Wrzecionie i Młocinach https://bo.um.warszawa.pl/projekt/3026 4. Pasy rowerowe i przejścia dla pieszych w Śródmieściu. https://bo.um.warszawa.pl/projekt/7555 5. Królewska i Grzybowska przyjazna dla wszystkich https://bo.um.warszawa.pl/projekt/7530 6. Droga rowerowa wzdłuż św. Wincentego https://bo.um.warszawa.pl/projekt/1939 7. Usprawnienia rowerowe oraz nowe drzewa na Młynowie https://bo.um.warszawa.pl/projekt/2172 8. Uzupełnienie sieci rowerowej na Pradze-Południe https://bo.um.warszawa.pl/projekt/7945 9. Przyjazne Czyste i Mirów - poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach i przejazdach rowerowych ciąg Prosta-Kasprzaka https://bo.um.warszawa.pl/projekt/10833 10. Bezpieczne przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów https://bo.um.warszawa.pl/projekt/3919 11. Uzupełnij DZIURĘ - infrastruktura rowerowa wzdłuż Grenadierów https://bo.um.warszawa.pl/projekt/3910 12. Spokojne i bezpieczne ulice Mokotowa dla pieszych i rowerzystów https://bo.um.warszawa.pl/projekt/8176 13. Droga rowerowa wzdłuż ul. gen. Władysława Andersa (Muranów) https://bo.um.warszawa.pl/projekt/10783 14. Połączenie Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego i mostu Poniatowskiego dla ruchu rowerowego https://bo.um.warszawa.pl/projekt/13566 15. Uciąglijmy ścieżkę rowerową wzdłuż Wisłostrady na Powiślu. Rowerem na ASP! https://bo.um.warszawa.pl/projekt/4512 16. Rowerem obok ul. Stryjeńskich - budowa ścieżki rowerowej od Wąwozowej do Przy Bażantarni https://bo.um.warszawa.pl/projekt/15235 17. Poprawa bezpieczeństwa - wyniesione przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów Sobieskiego/Kostrzewskiego https://bo.um.warszawa.pl/projekt/13791Droga dla rowerów na al. Jana Pawła II, po wschodniej stronie jezdni od ul. Stawki do ronda „Radosława” oraz przebudowa odcinka w rejonie CH Arkadia (w oparciu o założenia projektu 171/2017)

2. Droga dla rowerów na ul. Marymonckiej, po zachodniej stronie jezdni na odcinku na północ od ul. Lindego (w oparciu o założenia projektu 334/2017)

3. Droga dla rowerów na ul. Kasprowicza po północnej stronie jezdni od ul. Przy Agorze do ul. Nocznickiego (w oparciu o założenia projektu 334/2017)

4. Droga dla rowerów na ul. Farysa po zachodniej stronie jezdni w rejonie skrzyżowania z trasą mostu Skłodowskiej-Curie (w oparciu o założenia projektu 334/2017)

5. Ciąg pieszo-rowerowy na ul. Conrada, po północno-wschodniej stronie jezdni, wraz z wymianą nawierzchni (w oparciu o założenia projektu 245/2017)

6. Droga dla rowerów na ul. św. Wincentego po wschodniej stronie jezdni od ronda Żaba do ul. Kołowej (w oparciu o założenia projektu 723/2017)

7. Droga dla rowerów na ul. Andersa po wschodniej stronie jezdni od ul. Świętojerskiej do włączenia w ul. Stare Nalewki (w oparciu o założenia projektu 1953/2018)

8. Przebudowa skrzyżowania ul. Twardej z ul. Sienną, obejmująca pomniejszenie tarczy skrzyżowania, poprawę bezpieczeństwa, nowe przejścia dla pieszych i kontraruch rowerowy na ul. Siennej (w oparciu o założenia projektu 590/2016)Dla tych inwestycji ZDM posiada dokumentację projektową, jednak nie posiada pieniędzy wystarczających na ich realizację. To sprawia, że termin ich realizacji jest nieznany – głosując na ten projekt, gwarantujemy ich budowę w 2022 roku. Projekt stanowi kontynuację projektu wybranego do realizacji w 2021 roku: https://bo.um.warszawa. pl/projekt/22249
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W dotychczasowych edycjach BP/BO w Warszawie przeszło do realizacji ponad 4300 projektów. Część z nich okazała się droższa w realizacji niż przewidywał kosztorys, bo wzrosły ceny materiałów i robocizny. W efekcie brakuje pieniędzy na dokończenie znacznej liczby inwestycji. Projekt ma na celu przekazanie pieniędzy na dokończenie już wybranych projektów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. Droga dla rowerów na al. Jana Pawła II, po wschodniej stronie jezdni od ul. Stawki do ronda „Radosława” oraz przebudowa odcinka w rejonie CH Arkadia (w oparciu o założenia projektu 171/2017) – ok. 550 tys. zł

2. Droga dla rowerów na ul. Marymonckiej, po zachodniej stronie jezdni na odcinku na północ od ul. Lindego (w oparciu o założenia projektu 334/2017)

3. Droga dla rowerów na ul. Kasprowicza po północnej stronie jezdni od ul. Przy Agorze do ul. Nocznickiego (w oparciu o założenia projektu 334/2017)

4. Droga dla rowerów na ul. Farysa po zachodniej stronie jezdni w rejonie skrzyżowania z trasą mostu Skłodowskiej-Curie (w oparciu o założenia projektu 334/2017) – wszystkie powyższe ok. 1 mln zł

5. Ciąg pieszo-rowerowy na ul. Conrada, po północno-wschodniej stronie jezdni, wraz z wymianą nawierzchni (w oparciu o założenia projektu 245/2017) – 2 mln zł

6. Droga dla rowerów na ul. św. Wincentego po wschodniej stronie jezdni od ronda Żaba do ul. Kołowej (w oparciu o założenia projektu 723/2017) – 1 mln zł

7. Droga dla rowerów na ul. Andersa po wschodniej stronie jezdni od ul. Świętojerskiej do włączenia w ul. Stare Nalewki (w oparciu o założenia projektu 1953/2018) – 500 tys. zł

8. Przebudowa skrzyżowania ul. Twardej z ul. Sienną, obejmująca pomniejszenie tarczy skrzyżowania, poprawę bezpieczeństwa, nowe przejścia dla pieszych i kontraruch rowerowy na ul. Siennej (w oparciu o założenia projektu 590/2016) – 550 tys. zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
5 555 555600 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki