Wydziału Kultury dla Dzielnicy Białołęka - zmiany z 2021-04-09 10:03:26
Powrót do projektu

Nowości dla Wypożyczalni nr 42

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wypożyczalnia nr 42 ul. Antalla 5 (przy Ryneczku Poraje), Tarchomin
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Finansowe wsparcie na zakup nowości książkowych oraz uzupełnienie zbioru lektur szkolnych do Wypożyczalni nr 42. Placówka obsługuje największą liczbę czytelników w naszej dzielnicy i środki przyznawane z budżetu wystarczają tylko na ułamek jej potrzeb.
Opis projektu:
Projekt ma na celu umożliwienie zakupu nowości wydawniczych przez Wypożyczalnię nr 42 przy ul. Antalla 5. Nowości wydawnicze zostaną zakupione m. in. w oparciu o listę zapotrzebowania tworzoną przez czytelników, co pozwoli na efektywne wykorzystanie środków finansowych. Pozyskane fundusze pozwolą też uzupełnić dział lektur szkolnych.Z biblioteki korzystają osoby w różnym wieku i placówka może się poszczycić największą frekwencją czytelniczą w dzielnicy, ale to niesie za sobą potrzebę ciągłego zakupu nowości wydawniczych w wielu egzemplarzach. Dofinansowanie pozwoli na zaspokojenie potrzeb korzystających z biblioteki osób, co nie jest w pełni możliwe z regularnych środków, jakie otrzymuje.Kosztorys:20 000 zł – zakup książek do Wypożyczalni nr 42

1 000 zł – koszt przygotowania (folie, etykiety) i oznakowania logo BO zakupionych egzemplarzyProjektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Budżet Wypożyczalni Nr 42 pozwala na zakup ograniczonej ilości nowości wydawniczych. Pozyskanie przez nią dodatkowej puli środków pozwoli na uatrakcyjnienie oferty, z której przez kolejne lata będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy naszej dzielnicy. Rozwój i wspieranie czytelnictwa w epoce cyfryzacji jest bardzo ważne dla całego społeczeństwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
- 20 000,00 zł - zakup książek do Wypożyczalni nr 42.

- 1 000 zł - koszt przygotowania (folie, etykiety) i oznakowania logo BO zakupionych egzemplarzy.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
21 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki