Koordynator w dzielnicy Bielany - zmiany z 2016-06-09 16:02:22
Powrót do projektu

BIELANY KULTURALNIE, CZYLI SPOTKANIA AUTORSKIE W WYPOŻYCZALNI PRZY UL. PETOFIEGO 3

Bielany kulturalne, czyli spotkania autorskie w Wypożyczalni przy ul. Petofiego 3

status:


Możliwość spotkania z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa uczta dla każdego bibliofila. Jest to szansa na konfrontację dwóch światów - autora i czytelnika. Projekt obejmuje spotkania z autorami, ludźmi kultury, pasjonatami w swojej dziedzinie. Występy o charakterze okazjonalnym. Projekt skierowany jest do młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.929641723633
szerokość geograficzna: 52.282520776386

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

Wawrzyszew - UL. PETOFIEGO 3

Istotne informacje o lokalizacji

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. STANISŁAWA STASZICA W DZIELNICY BIELANY M.ST. WARSZAWYWARSZAW: - WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY NR 65 (UL. PETOFIEGO 3)


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • seniorzy
  • studenci

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

-BEZPŁATNE UCZESTNICTWO W SPOTKANIU

-WSTĘP NA SPOTKANIE JEST MOŻLIWY DLA KAŻDEJ OSOBY ( NIE TYLKO DLA CZYTELNIKÓW)

-SPOTKANIA 1-2 RAZY W MIESIĄCU

- SPOTKANIA ODBYWAŁYBY SIĘ W GODZINACH OTWARCIA PLACÓWKI, TJ. PN-WT:10.00-16.00 I ŚR-PT: 12:00-19:00


Pełny opis projektu

PROJEKT JEST ŻYCZENIEM NAS CZYTELNIKÓW I MA NA CELU PODNIESIENIE POZIOMU DOSTĘPU DO BEZPŁATNYCH DZIAŁAŃ KULTURALNYCH NA TERENIE BIELAN ORAZ WZMOCNIENIE DZIAŁAŃ BIBLIOTEKI POTRZEBNYCH DO TEGO, ABY ZACHĘCIĆ JAK NAJWIĘCEJ OSÓB DO CZYTANIA.

SPOTKANIA AUTORSKIE W WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY NR 65 TO PROJEKT, KTÓRY MA BYĆ REALIZOWANY Z MYŚLĄ O EDUKACJI LITERACKIEJ NIE TYLKO CZYTELNIKÓW, ALE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW DZIELNICY-STUDENTÓW,DOROSŁYCH I SENIORÓW.

DZIĘKI UCZESTNICTWU W SPOTKANIU AUTORSKIM SŁUCHACZE MAJA SZANSE DOWIEDZIEĆ SIĘ, SKĄD BIORĄ SIĘ KSIĄŻKI , JAK ZBIERA SIĘ MATERIAŁ DO POWIEŚCI, JAK WYGLĄDA ZAWÓD PISARZA W POLSCE ORAZ JAK PISAĆ, ABY INNI CHCIELI TO CZYTAĆ.

SPOTKANIA PRZY KAWIE I CIASTKU POZWALAJĄ NA NIEZOBOWIĄZUJĄCE ROZMOWY,PRELEKCJE, DYSKUSJE CZY WARSZTATY. CELEM SPOTKAŃ JEST WYKSZTAŁCENIE ŚWIADOMYCH,WYMAGAJĄCYCH, WRAŻLIWYCH CZYTELNIKÓW, KTÓRZY STANĄ SIĘ UCZESTNIKAMI WSPÓŁCZESNEJ KULTURY.PLANOWANA LISTA SPOTKAŃ Z PISARZAMI NAJPOPULARNIEJSZYCH KSIĄŻEK:MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK, ZYGMUND MIŁOSZOWSKI, PIOTR GŁUCHOWSKI,KATARZYNA MICHALAK,KATARZYNA GROCHOLA, OLGA TOKARCZUK I WIELU INNYCH. DOKŁADNY HARMONOGRAM SPOTKAŃ DO UZGODNIENIA Z AUTORAMI.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

-PROŚBY CZYTELNIKÓW WYPOŻYCZALNI NR 65 O ORGANIZACJĘ SPOTKAŃ Z PISARZAMI, AUTORAMI POPULARNEJ LITERATURY-DOBRA LOKALIZACJA DLA REALIZACJI PROJEKTU, DOGODNA DLA MIESZKAŃCÓW BIELAN-UPOWSZECHNIENIE LITERATURY WSPÓŁCZESNEJ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW DZIELNICY-PODEJMOWANIE DZIAŁALNOŚCI EDUKACYJNEJ ADRESOWANEJ DO DOROSŁYCH , STUDENTÓW ORAZ SENIORÓW,-WSPIERANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU TWORZENIE WARUNKÓW POWSZECHNEGO DOSTĘPU DO DÓBR KULTURY I DOROBKU POLSKIEJ LITERATURY,-CZĘSTSZA ORGANIZACJA SPOTKAŃ O CHARAKTERZE KULTURALNYM POZWOLI NA ZWIĘKSZENIE POZIOMU CZYTELNICTWA WŚRÓD MIESZKAŃCÓW DZIELNICY


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

-SPOTKANIA DLA STUDENTÓW, DOROSŁYCH, SENIORÓW(1 SPOTKANIE W MIESIĄCU X 12 MIESIĘCY W CIĄGU ROKU= 12 SPOTKAŃ);KOSZT JEDNEGO SPOTKANIA -1200 PLN ( WYNAGRODZENIE DLA AUTORA KSIĄŻEK, DRUK PLAKATÓW, ZAPROSZEŃ, ULOTEK, SŁODKI POCZĘSTUNEK, KAWA, HERBATA DLA SŁUCHACZY)

-1200 PLN X 12 SPOTKAŃ= 14 400 PLN


Całkowity koszt projektu: 14 400,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki