Koordynator w Biurze Sportu i Rekreacji - zmiany z 2021-04-21 15:16:38
Powrót do projektu

Warszawska Akademia Siatkówki

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Organizacje prowadzące ogólnodostępne treningi w zakresie piłki siatkowej działające na terenie Warszawy
Ośrodki Sportu i Rekreacji w następujących dzilenicach:

Targówek, Wola, Praga Południe, Praga Północ, Park Kultury w Powsinie, Ochota, Włochy, Śródmieście, Mokotów, Bemowo i SCS Aktywna Warszawa.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu: Wsparcie szkółek, stowarzyszeń, akademii oraz klubów sportowych propagujących piłkę siatkową na terenie Warszawy poprzez zakup
Organizacja bezpłatnych zajęć z gry w siatkówke wraz z zakupem sprzętu do treningów - siatek, piłek do siatkówki, numeratorów, trenażerów, rolerów, taśm, wózków na piłki, radarów do siatkówki.
Opis projektu:
Projekt polega na wsparciu podmiotów (szkółek, akademii, stowarzyszeń oraz klubów sportowych) prowadzących treningi udoskonalające grę w piłkę siatkową na terenie M. St. Warszawy. Zadanie jest skierowane do organizacji szkolących organizacji bezpłatnych zajęc siatkówki dla dzieci,młodzież, dorosłych i seniorów w sposób ogólnodostępny, także dla osób niepełnosprawnych. Szkółki Grypy nie będą większe niż 20 osób a o zakwalifikowaniu na zjaęica decydować będzie kolejność zgłoszeń u organizatora. O wyborze grupy docelowej w danej placówce zadecyduje organizator zajęć biorąc pod uwage lokalne zapotrzebowanie oraz możliwosci organizacyjne.Ośrodki sportu i rekreacji, realizujące zajęcia zostaną doposażone w brakujący sprzęt sportowy pozwalający wszechstronnie prowadzić szkolenie. Celem projektu jest wzmocnienie klubów i organizacji siatkarskich działających na terenie Warszawy, aby mogły mocniej aktywizować sportowy tryb życia, rozwijać pasję oraz pogłębiać aktywizacja mieszkańców stolicy, pomoc w rowijaniu ich pasji oraz poprawa umiejętności w zakresie gry w piłkę siatkową wśród swoich zawodników i zawodniczek. Projekt zakłada wyposażenie 50 organizacji w sprzęt sportowy w kwocie 10000 zł. .Organizacja zajęć wraz zakupem sprzętu w wybranych OSiRach za kwotę 20 000zł ( jeden ośrodek sportu.)
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Realizacja projektu będzie odpowiadała na duże zainteresowanie mieszkańców Warszawy zorganizowanymi zajęciami z zakresu gry w piłkę siatkową. Wsparcie obleganych akademii i klubów siatkarskich jest niezbędne, aby mogły poprawnie funkcjonować i szkolić zainteresowanych mieszkańców Warszawy na wysokim poziomie, mając do dyspozycji niezbędny sprzęt. Prowadzenie zajęć na wysokim poziomie wpływa na popularyzację siatkówki oraz zdrowego trybu życia zwłaszcza w czasach pandemii.Popularność piłki siatkowej jest uwidoczniona podczas meczów reprezentacji Polski, kiedy to hale sportowe są wypełnione do ostatniego miejsca. Projekt ma rozwiązać problem dostępności do zajęć na wysokim poziomie dla wszystkich chętnych poprzez to, że szkółki siatkarskie doposażone w sprzęt szkoleniowy, będą mogły prężniej realizować swoje cele statutowe. Aktywizacja i integracja społeczeństwa subregionu M. St. Warszawy poprzez dyscyplinę sportu jaką jest piłka siatkowa ma sporą szansę na powodzenie.Projekt jest skierowany do wszystkich szkółek siatkarskich z M.St. Warszawy chcących: doskonalić społeczeństwo w zakresie siatkówki przy wykorzystaniu niezbędnych sprzętów sportowych i organizować im wolny czas na sportowo.Wspieranie działań z zakresu kultury fizycznej jest niezwykle istotne z punktu widzenia zdrowotnego mieszkańców Warszawy. Ludzie coraz częściej zmagają się z problemem otyłości, braku ruchu, siedzącego trybu pracy. Sport pozwala ludziom zachować dobrą sprawność fizyczną i umysłową. Uczy dzieci i młodzież organizacji czasu pracy, obowiązkowości oraz współpracy z innymi a także przestrzegania zasad fair play. Aktualnie w dobie koronawirusa niezwykle istotne jest umożliwienie zrównoważonego rozwoju i dostępu do wszelkich form aktywności fizycznej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 500
220 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki