Autor projektu - zmiany z 2016-03-03 21:54:59
Powrót do projektu

Pomoce dydaktyczne dla przedszkola Stokrotka i na zajęciach dla dzieci z Siekierek

status:


Projekt zakłada sfinansowanie plansz edukacyjnych dla przedszkola Stokrotka. Plansze będą również wykorzystywane na bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach projektu "Mała Akademia Siekierkowska" organizowanych przez Fundację Bo Warto dla dzieci z Siekierek. Są to drogie pomoce, ciekawe graficznie, pięknie rozwiązane kolorystycznie i przede wszystkim trwałe.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.07362806797
szerokość geograficzna: 52.211967919741

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

ZSP nr 1, ul. Gościniec 53

Istotne informacje o lokalizacji

Przedszkole nr 281, Stokrotka przy ZSP nr 1, ul. Gościniec 53


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Przedszkole Stokrotka jest placówką publiczną do której chodzą dzieciaki z Siekierek. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 17.30.

Fundacja BoWarto w roku 2017 wznowi zajęcia edukacyjne dla dzieci z Siekierek. Zajęcia będą się odbywały w soboty wyznaczone przez fundację i będą bezpłatne.


Pełny opis projektu

Przedszkole "Stokrotka" istnieje od 1974 roku i stale się rozwija i modernizuje. Zmiany dotyczą nie tylko wyglądu estetycznego oraz funkcjonalności pomieszczeń. Stara się także systematycznie wymieniać dla dzieci zabawki, układanki i gry dydaktyczne. Podstawą efektywnej edukacji na poziomie przedszkolnym są jednak pomoce dydaktyczne. Każdego roku z funduszu Zespołu przeznaczana jest określona kwota na zakup atrakcyjnych plansz tematycznych.Pomoce dydaktyczne będą również wykorzystywane przez fundację BoWarto, która w roku 2017 wznowi bezpłatne zajęcia edukacyjne w ramach projektu "Mała Akademia Siekierkowska" Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z Siekierek w wieku 5-9 lat.Proponowane pomoce dydaktyczne są drogie ale za to ciekawe graficznie, pięknie rozwiązane kolorystycznie, a przede wszystkim trwałe. Potrzeby przedszkola są większe niż skromne możliwości finansowe oświaty. Dlatego mamy nadzieję, że tegoroczny projekt partycypacyjny da szansę przedszkolakom jeszcze lepszego i atrakcyjnego wzbogacania wiedzy, co zapewni dzieciom ze Stokrotki pomyślny start w szkole.

Dzieci z przedszkola biorą aktywny udział w konkursach i odnoszą sukcesy (wszystkie grupy wiekowe)

Placówka cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku rodziców, a także w strukturze oświatowej dzielnicy. Fachowa kadra ciągłe dba o podnoszenie poziomu atrakcyjności przekazywanych informacji;

plansze poprzez swoje funkcje interaktywne pozwoliłyby na dalsze podniesienie poziomu przekazywanych informacji i efektywne utrwalanie wiedzy.

Wykorzystanie nowych materiałów ułatwi proces nauki – powiązanie przekazywanych treści z atrakcyjną pomocą graficzną. W oferowanych materiałach podejmowane są trudne tematy edukacyjne – uczucia,

tolerancja, agresja – wszystko w przemyślanej i atrakcyjnej formie. Każdy temat jest poruszany na kilka różnych sposobów umożliwiając prezentację różnych aspektów danego zagadnienia i prezentując odmienne punkty widzenia. Same materiały pod względem jakości i pomysłu są bardzo profesjonalne

przygotowane; zastosowane materiały są także bardzo dobrej jakości – dają możliwość korzystania z nich w okresie wielu lat


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Pomoce dydaktyczne wybrane przez kadrę przedszkola to szeroki asortyment plansz dostosowany do nowej podstawy programowej,  spełniający  poniższe cechy:

- przyjazne dzieciom,

- przemyślane metodycznie,

- bezpieczne i łatwe w przechowywaniu (w teczkach),

- pobudzają aktywność poznawczą i plastyczną dziecka,

- poszerzają krąg zainteresowań,

- wspomagają rozwój umysłowy,

- uczą aktywnego i twórczego odbierania rzeczywistości.

Wsparając projekt mamy na uwadze edukację nie tylko dzieci już uczęszczających do Przedszkola „Stokrotka”, lecz także kolejnych roczników.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wybrane plansze dydaktyczne dla przedszkola:1. Mapa Polski dla najmłodszych 170zł

2. Zwierzęta domowe na wiejskim podwórku i na łące 250zł

3. Małe i duże zwierzęta leśne 250zł

4. Robimy zapasy na zimę 260zł

5. Dobre i złe zachowania 240zł

6. Niebezpieczne zabawy 340zł

7. Na polu w lesie i na łące 240zł

8. Prace w różnych zawodach 360zł

9. Pory roku w oknie 410zł

10. Żyj zdrowo i bezpiecznie 400zł

11. Ratujmy ziemię 430zł


Całkowity koszt projektu: 3 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki