Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2016-03-25 10:34:07
Powrót do projektu

Pomoce dydaktyczne dla przedszkola Stokrotka i na zajęcia dla dzieci z Siekierek

status:


Projekt zakłada sfinansowanie plansz edukacyjnych dla przedszkola Stokrotka. Plansze będą również wykorzystywane na bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach projektu "Mała Akademia Siekierkowska" organizowanych przez Fundację Bo Warto dla dzieci z Siekierek. Są to drogie pomoce, ciekawe graficznie, pięknie rozwiązane kolorystycznie i przede wszystkim trwałe.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.07362806797
szerokość geograficzna: 52.211967919741

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

ZSP nr 1, ul. Gościniec 53

Istotne informacje o lokalizacji

Przedszkole nr 281, Stokrotka przy ZSP nr 1, ul. Gościniec 53


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Przedszkole Stokrotka jest placówką publiczną do której chodzą dzieciaki z Siekierek. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 17.30.

Fundacja BoWarto w roku 2017 wznowi zajęcia edukacyjne dla dzieci z Siekierek. Zajęcia będą się odbywały w soboty wyznaczone przez fundację i będą bezpłatne.


Pełny opis projektu

Przedszkole "Stokrotka" istnieje od 1974 roku i stale się rozwija i modernizuje. Zmiany dotyczą nie tylko wyglądu estetycznego oraz funkcjonalności pomieszczeń. Stara się także systematycznie wymieniać dla dzieci zabawki, układanki i gry dydaktyczne. Podstawą efektywnej edukacji na poziomie przedszkolnym są jednak pomoce dydaktyczne. Każdego roku z funduszu Zespołu przeznaczana jest określona kwota na zakup atrakcyjnych plansz tematycznych.Pomoce dydaktyczne będą również wykorzystywane przez fundację BoWarto, która w roku 2017 wznowi bezpłatne zajęcia edukacyjne w ramach projektu "Mała Akademia Siekierkowska" Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z Siekierek w wieku 5-9 lat.Proponowane pomoce dydaktyczne są drogie ale za to ciekawe graficznie, pięknie rozwiązane kolorystycznie, a przede wszystkim trwałe. Potrzeby przedszkola są większe niż skromne możliwości finansowe oświaty. Dlatego mamy nadzieję, że tegoroczny projekt partycypacyjny da szansę przedszkolakom jeszcze lepszego i atrakcyjnego wzbogacania wiedzy, co zapewni dzieciom ze Stokrotki pomyślny start w szkole.

Dzieci z przedszkola biorą aktywny udział w konkursach i odnoszą sukcesy (wszystkie grupy wiekowe)

Placówka cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku rodziców, a także w strukturze oświatowej dzielnicy. Fachowa kadra ciągłe dba o podnoszenie poziomu atrakcyjności przekazywanych informacji;

plansze poprzez swoje funkcje interaktywne pozwoliłyby na dalsze podniesienie poziomu przekazywanych informacji i efektywne utrwalanie wiedzy.

Wykorzystanie nowych materiałów ułatwi proces nauki – powiązanie przekazywanych treści z atrakcyjną pomocą graficzną. W oferowanych materiałach podejmowane są trudne tematy edukacyjne – uczucia,

tolerancja, agresja – wszystko w przemyślanej i atrakcyjnej formie. Każdy temat jest poruszany na kilka różnych sposobów umożliwiając prezentację różnych aspektów danego zagadnienia i prezentując odmienne punkty widzenia. Same materiały pod względem jakości i pomysłu są bardzo profesjonalne

przygotowane; zastosowane materiały są także bardzo dobrej jakości – dają możliwość korzystania z nich w okresie wielu lat


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Pomoce dydaktyczne wybrane przez kadrę przedszkola to szeroki asortyment plansz dostosowany do nowej podstawy programowej,  spełniający  poniższe cechy:

- przyjazne dzieciom,

- przemyślane metodycznie,

- bezpieczne i łatwe w przechowywaniu (w teczkach),

- pobudzają aktywność poznawczą i plastyczną dziecka,

- poszerzają krąg zainteresowań,

- wspomagają rozwój umysłowy,

- uczą aktywnego i twórczego odbierania rzeczywistości. Wsparając

Wspierając projekt mamy na uwadze edukację nie tylko dzieci już uczęszczających do Przedszkola „Stokrotka”, lecz „Stokrotka”czy także kolejnych roczników ale też uczestników Małej Akademii Siekierkowskiej.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wybrane plansze dydaktyczne dla przedszkola:1. Mapa Polski dla najmłodszych 170zł

2. Zwierzęta domowe na wiejskim podwórku i na łące 250zł

3. Małe i duże zwierzęta leśne 250zł

4. Robimy zapasy na zimę 260zł

5. Dobre i złe zachowania 240zł

6. Niebezpieczne zabawy 340zł

7. Na polu w lesie i na łące 240zł

8. Prace w różnych zawodach 360zł

9. Pory roku w oknie 410zł

10. Żyj zdrowo i bezpiecznie 400zł

11. Ratujmy ziemię 430zł


Całkowity koszt projektu: 3 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki