Koordynator w Dzielnicy Żoliborz - zmiany z 2021-05-04 09:58:25
Powrót do projektu

Oświetlenie chodnika przy SP267 (ulica Braci Załuskich)

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Żoliborz
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Chodnik wzdłuż ogrodzenia szkoły nr 267, od strony ulicy Braci Załuskich
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Ustawienie 3 latarni zasilanych energia słoneczną przy chodniku wzdłuż szkoły nr 267 (od strony ulicy Braci Załuskich) - tam, gdzie obecnie nie ma ani jednej i chodnik tonie w ciemnościach.
Opis projektu:
Ustawienie 3 latarni przy chodniku wzdłuż szkoły nr 267 (od strony ulicy Braci Załuskich) - tam, gdzie obecnie nie ma ani jednej i chodnik tonie w ciemnościach.Najbliższe latarnie są jedynie przy przejściach dla pieszych oddalonych od siebie o blisko 100 m oraz wzdłuż łuku ulicy od strony parku Sady Żoliborskie. Niestety te latarnie za sprawą drzew nie są w stanie doświetlić ciągu pieszego wzdłuż szkoły.Jest to mocno uciążliwe zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy robi się wcześnie ciemno. Uczniowie oraz uczestnicy zajęć odbywających się na terenie szkoły muszą wracać tędy po zmroku. Na chodnik często wjeżdżają też kierowcy (mimo zakazu), co stwarza dodatkowe zagrożenie w momencie, gdy jest ciemno.Sporo osób porusza się na rowerach czy hulajnogach - w półmroku łatwo o kolizję, zwłaszcza gdy rodzice z młodszymi dziećmi czekają przed szkołą na odbiór starszego rodzeństwa.Zajęcia potrafią się kończyć naprawdę późno - zwłaszcza dodatkowe. Jest to szkoła sportowa, sporo młodzieży uczestniczy w treningach.To samo utrudnienie dotyczy także mieszkańców, którzy się tędy przemieszczają - jest to najkrótsza droga wzdłuż ulicy Braci ZałuskichPodana liczba latarni wynika z chęci utrzymania standardowego odstępu 20 m.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Nowe oświetlenie znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych (dzieci, dorosłych, rodzin z dziećmi). Chodnik przed SP267 to nie tylko dojście do szkoły, ale i droga pieszych wzdłuż ulicy Braci Załuskich. Brak oświetlenia tego chodnika to jakaś pomyłka.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
projekt 10 tys

lampy, słupy, kable 13 tys

robocizna 5 tys
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 20
28 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Widok_ogólny.jpg
  • Dzien_vs_pozne_Popoludnie_w_porze_odbioru_dzieci.jpg
  • proponowana_lokalizacja.jpg