Wydział Spraw Społecznych i Lokalowych dla Dzielnicy Wesoła - zmiany z 2021-03-31 13:33:09
Powrót do projektu
POMOC

Pomoc ZŁOTEJ RĄCZKI DLA NASZYCH STARSZYCHdla naszych starszych

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wesoła
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
teren całej dzielnicy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
teren całej dzielnicy we wszystkich osiedlach

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Pomoc w domowych awariach, przy naprawach i/lub usprawnieniach złotej rączki z zakresu elektryki, hydrauliki, stolarki, np. wymiana żarówki, kontaktu, wtyczki, kranu gdy kapie woda i zgasła lampa, dla grupy seniorów 65-75 lat w potrzebie, jako rozszerzenie programu ogólnomiejskiego „Warszawska Złota Rączka dla seniora” o osoby najbardziej potrzebujące wsparcia, a nie objęte projektem MIASTA (projekt dedykowany dla seniorów 75+).
Opis projektu:
1. Uruchomienie w dzielnicy telefonicznego numeru i/lub adresu mailowego Pogotowia Złotej Rączki dla osób z grupy wiekowej 65-75 lat. 2. Pomoc ZŁOTEJ RĄCZKI będzie dotyczyła USŁUGI. 3. Koszt ZAKUPU potrzebnych CZĘŚCI jest po stronie osoby zgłaszającej się do Pogotowia. Pogotowie będzie mogło dokonać zakupu potrzebnych materiałów, ale ich koszt pokrywa osoba zgłaszająca się do Pogotowia Złotej Rączki. 4. W ramach projektu będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy do 3 (wyjątkowo, w uzasadnionych sytuacjach osoby potrzebującej pomocy do 4) razy w ciągu roku przez jedno gospodarstwo domowe. 5. Projekt przewiduje wykonanie 300 usług i będzie trwał do wyczerpania środków projektowych. 6. Katalog napraw świadczonych w ramach USŁUGI obejmować będzie: wymiana/naprawa kranów w kuchni i łazience, udrażnianie zatkanych odpływów, naprawa nieszczelnych rur, naprawa spłuczki, montaż/wymiana deski sedesowej, podłączenie pralki/zmywarki, wymiana żarówki, naprawa/wymiana gniazdka elektrycznego, montaż żyrandola, regulacja/uszczelnienie drzwi i okien, naprawa klamek/zamków w drzwiach i oknach, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek, naprawa listew przypodłogowych, inne czynności naprawczo-montażowe uzgodnione z osobę koordynującą. 7. Informacja o uruchomieniu POGOTOWIA ZŁOTEJ RĄCZKI zostanie zamieszczona na stronie Urzędu DZIELNICY, w Biuletynie, w miejscach przyjaznych seniorom i na 14 plakatach z informacją rozwieszonych na terenie dzielnicy. Koszt projektu i druku plakatów jest zawarty w projekcie.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wiele osób starszych mieszka samotnie, czasem są schorowani. Borykaja się z trudnościami dnia codziennego. Bywa, że nie bardzo stać ich na fachową pomoc w drobnych naprawach, a usterki są uciążliwe. Seniorkom i seniorom brakuje czasem praktycznej wiedzy, często narzędzi, by poradzić sobie z kłopotem. POGOTOWIE ZŁOTEJ RĄCZKI pomoże najstarszym mieszkańców w ich codzenności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • pomoc społeczna
  • integracja wsparcie
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt jednej usługi oszacowany ryczałtowo to kwota do 300,00zł i zawiera:

- projekt wykonania usługi (zryczałtowany koszt oszacowania usługi) – 50,00zł,

- transport – 50,00zł

- koszt wykonania usługi (2 roboczogodziny x 100,00zł) – 200,00zł

Kosztorys projektu:

1. zryczałtowana usługa/zgłoszenie 300,00zł x 300 usług = 90 000,00zł

2. obsługa projektu /10 m-cy (koordynacja) 500,00zł x 10m-cy = 5 000,00zł

3. promocja 500,00zł

RAZEM 95 500,00zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
95 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki