Autor projektu - zmiany z 2021-01-24 20:08:00
Powrót do projektu

Park miejski Nowa Ulga

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ul. Ostrobramskiej i Trasy siekierkowskiej, przy kanałku Nowa Ulga, tj. na działkach 1/1, 1/2, 3/2 z obrębu 30608.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
W północno-wschodniej części Gocławia zdecydowanie brakuje parków miejskich. W związku z tym, pojawił się pomysł zaprojektowania i zrealizowania zielonego skweru na nieużywanym terenie przy kanałku Nowa Ulga, tj. na działkach 1/1, 1/2, 3/2 z obrębu 30608.
Opis projektu:
Kanał Nowa Ulga, wzdłuż którego poprowadzona jest ścieżka rowerowa z chodnikiem, jest oblegany przez spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów, więc jest obecnie popularnym miejscem wypadowym mieszkańców okolicy. Brakuje tu jednak odpowiedniego zagospodarowania terenu rekreacyjnego. Istniejąca zieleń jest zaniedbana i nieużytkowana, chociaż popularna wśród spacerowiczów, którym często towarzyszą dzieci lub czworonożni przyjaciele. Jest to jedyna zielona przestrzeń w promieniu 20-30 min pieszo. Możliwość uporządkowania i urozmaicenia jej kilkoma zabawkami dla dzieci niedużym kosztem, może być okazać się idealnym rozwiązaniem, którego potrzebują okoliczni mieszkańcy oraz ich rodziny. Park będzie dostępny bez ograniczeń.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Liczba mieszkańców okolicy zwiększa się w szybkim tempie, ze względu na powstałe i powstające osiedla mieszkaniowe, takie jak: Aura Sky, Korona Pragi, Osiedle Park Ostrobramska lub Horyzont Pragi. Ponadto, parki są idealnym miejscem, wokół którego mogą rozwinąć się lokale usługowe i gastronomiczne, więc stanowią szansę na rozwój najbliższej okolicy. Przede wszystkim, tworzenie zielonych przestrzeni, takie jak parki, jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki ze smogiem w mieście.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością
  • zwięrzęta

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
260 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki