Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Ursynów - zmiany z 2021-04-26 15:11:43
Powrót do projektu

Senior na Ursynowie - bezpłatne zajęcia dla seniorów w ursynowskich domach kultury.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Miejsce Aktywności Lokalnej ul. Kajakowa 12b oraz Centum Kultury Ursynów ,,Alternatywy" ul. Gandhi lub inne, dogodnie skomunikowane miejsce na terenie Ursynowa.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Senior na Ursynowie to bogata oferta dla wszystkich seniorów z Ursynowa
Opis projektu:
Projekt składa się z kilku mniejszych pomysłów, które razem tworzą wyjątkową ofertę skierowaną dla ursynowskich seniorów.

Zajęcia w tych samych cyklach odbywałyby się jednocześnie w MAL Kajakowa 12b oraz w Centrum Kultury Ursynów ,,Alternatywy" i obejmowały by nastepujące aktywności:

- angielski dla seniora - to 2 cykle po 12 zajęć (łącznie 24 zajęcia), podczas których seniorzy poznają język angielski od podstaw, seniorzy otrzymają w ramach zajęć potrzebne materiały dydaktyczne,

- obsługa komputera i smartfona - to 2 cykle po 12 zajęć (łącznie 24 zajęcia), podczas których seniorzy uczą się podstaw obsługi komputera i obsługi smartfona,

- gimnastyka kręgosłupa dla seniora - to 2 cykle po 12 zajęć (łącznie 24 zajęcia), podczas których seniorzy ćwiczą pod okiem instruktora w miarę swoich możliwości,

- rękodzieło dla seniora - to 2 cykle po 12 zajęć (łącznie 24 zajęcia), podczas których seniorzy wykonują różne prace manualne,

- joga dla seniorów - to 2 cykle po 12 zajęć (łącznie 24 zajęcia), podczas których seniorzy ćwiczą wspólnie jogę.Każde z powyższych zajęć będzie trwało 60 minut.

Grupy na poszczególne zajęcia będą liczyły po 15 osób.

Projekt będzie reklamowany poprzez plakaty i ulotki umieszczone w: ursynowskich MAL-ach, Urzędzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Bibliotekach m.st. Warszawy i innych instytucjach zlokalizowanych na Ursynowie. Plakaty i ulotki zostaną opatrzone odpowiednimi logotypami wymaganymi przez m.st. Warszawa.

Zapisy rozpoczną się na minimum 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć i będą prowadzone poprzez odpowiedni formularz dostępny online oraz w wersji papierowej (na miejscu w MAL-u i CKU ALTERNATYWY). O zapisie zadecyduje kolejność zgłoszenia uczestnika. Jeżeli zapisana osoba będzie nieobecna na 2 kolejnych zajęciach, zostanie skreślona z listy, a na jej miejsce wejdzie pierwsza osoba z listy rezerwowej.

Zajęcia odbędą się w dwóch cyklach wiosennym kwiecień - czerwiec oraz jesiennym wrzesień - listopad, i na każdy z nich przeprowadzona zostanie oddzielna rekrutacja.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Seniorzy na Ursynowie to bardzo liczna grupa mieszkańców, która wciąż się powiększa.

Zorganizowanie przedstawionych przeze mnie zajęć, pozwoli seniorom na aktywne spędzenie wolnego czasu, rozwinie umiejętności, zaktywizuje seniorów, pozwoli zintegrować się z innymi seniorami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
angielski dla seniora – 12 spotkań x 200zł/h - instruktor x 2 cykle = 4800 zł

obsługa komputera i smartfona - 12 spotkań x 200zł/h - instruktor x 2 cykle = 4800 zł

gimnastyka kręgosłupa dla seniora - 12 spotkań x 200zł/h - instruktor x 2 cykle = 4800 zł

szafa dla seniora - 12 spotkań x 200zł/h - instruktor x 2 cykle = 4800 zł

joga dla seniorów - 12 spotkań x 200zł/h - instruktor x 2 cykle = 4800 zł

Zakup materiałów dydaktycznych na zajęcia nauki języka angielskiego - 15 uczestników ( + 10 zestawów rezerwowych w przypadku rezygnacji podczas trwania kursu i zapisie nowego uczestnika z listy rezerwowej) dzierżawa/wypożyczenie 15 laptopów oraz 15 smartfonów -11 000 zł

Wynajem Sali 12 spotkań x 2 cykle x 5 zajęć x 50 zł/h = 6000 zł.

Materiały promocyjne, reklama, ulotki – 2000 zł

Koordynacja projektu – 3000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:

46 000,00 zł x 2 lokalizacje (MAL Kajakowa 12B oraz inne na terenie Dzielnicy) = 92 000,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 91 800
92 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki