Autor projektu - zmiany z 2021-01-25 13:15:11
Powrót do projektu
Tymczasowy

"Przechodni" pomnik wiceburmistrza Kacprzaka na pl. Wileńskim

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac Wileński
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada postawienie na cokole po tzw. "Czterech Śpiących" pomnika Pana Wiceburmistrza Dariusza Kacprzaka wykonanego z żywicy epoksydowej oraz ekspozycję na tablicach informacyjnych fragmentów jego biografii oraz cytatów po łacinie.Pomnik może mieć charakter przechodni, tj. można uwzględnić możliwość wymieniania głowy w pomniku, aby co roku upamiętniać różne ważne postaci.
Opis projektu:
Projekt zakłada wykorzystanie cokołu po dawnym pomniku tzw. "Czterech Śpiących" i tymczasowej wystawy dotyczącej Rzezi Pragi. Biorąc pod uwagę koszty poniesione przez praski samorząd (ponad 180 tys. zł) marnotrawstwem byłoby zdemontowanie elementów za prawie 50 tysięcy złotych i podświetlanie samego cokołu.W związku z tym, można wykorzystać cokół do postawienia pomnika zasłużonego dla dzielnicy Pana Wiceburmistrza Dariusza Kacprzaka. Pan Dariusz Kacprzak to wyjątkowy człowiek, który pełniąc istotne funkcje urzędnicze, nie zapomina o tym, jak bardzo ważna w życiu jest prawdziwa pasja. Jest wrażliwym człowiekiem na potrzeby innych ludzi, szczególnie młodzieży. W związku z tym zasługuje na chociażby tymczasowe upamiętnienie w ważnym miejscu dzielnicy.Sam pomnik mógłby zostać wykonany ze stosunkowo taniego materiału, np. żywicy epoksydowej, żeby nie windować jego kosztów. Pomnik może mieć charakter przechodni, tj. można uwzględnić możliwość wymieniania głowy w pomniku, aby co roku upamiętniać różne ważne postaci (np. Wiecha).Na sześciu tablicach pojawiłyby się natomiast fragmenty biografii Pana Burmistrza:- Od wielu lat mieszka na Białołęce, ale szczególnym sentymentem darzy Pragę-Północ. Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim i prawa na SWPS Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym.

- Uczęszczał również na studia podyplomowe z MBA w Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Warszawie oraz zarządzania w administracji na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na tej uczelni ukończył również studia doktoranckie z zakresu zarządzania.

- Ma za sobą bogate doświadczenia zawodowe, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Pracował jako prywatny przedsiębiorca, członek zarządu spółek prawa handlowego, a także pracownik administracji samorządowej.

- Pełnił funkcję Dyrektora Biura Rady m. st. Warszawy. Był też wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego i WSZN im. Polanowskiego.

- Od dzieciństwa zafascynowany kinem, co zaowocowało rolami w filmach „Pan Kleks w kosmosie” oraz „Kochankowie mojej mamy”. W tym samym czasie absorbował go taniec towarzyski.

- Lekcje pobierane u najlepszych trenerów na świecie zaowocowały tytułami mistrzowskimi oraz możliwością wielokrotnego reprezentowania naszego kraju w Mistrzostwach Świata i Europy. Po zakończeniu działalności na tym polu oddał się pracy trenerskiej.Oraz wybrane cytaty z Pana Burmistrza przetłumaczone na język łaciński dla dostojniejszego brzmienia:"Samorządowiec nie nagina prawa, ale je stosuje"

"Burmistrzowie mają obowiązek być antidotum na populizm"

"Burmistrz na robocie"

"Niektórzy twierdzą, że nie dbamy o bezpieczeństwo na drogach a to nie jest prawdą"

"Warto kandydować"

"Czy ważniejsze jest to, żeby zarobiły na tym NGO, czy ważniejsi są ludzie, którym trzeba pomóc?""MAJOREM NON FLECTERE LEGE, SED UTITUR EA"

"PRAEPOSITI OPUS ESSE ANTIDOTUM AD POPULISM"

"MAJOREM IN OPERE"

"QUIDAM DICUNT QUOD AD NOS NON PERTINET AD VIAM SALUTIS, SED HOC NON EST VERUM"

"SUUS' DIGNUS STARE IN ELECTIONE"

"EST MAGIS MAXIMUS DIMITTERE PECUNIAM AUT POPULUS, NOS POSTULO UT AUXILIUM?"
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Wykorzystanie zainwestowanych w tymczasową instalację środków, popularyzacja osoby wybitnego samorządowca.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
49 999,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • pan_wiceburmistrz_dariusz_kacprzak.jpg