Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2021-03-22 08:07:57
Powrót do projektu

Kosze przy ul. Potoki i sprzątanie na w rejonie ul. Jaśminowej

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Cała długość ul. Pohoskiego, obszar parku w okolicach ulicy Bocheńskiej, Pohoskiego, Pejzażowej i Cieszyńskiej. Cała długość ulicy Jaśminowej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obręb: 10236, nr działki 6/4, Obręb: 10236, nr działki 10/4, Obręb 10231 nr działki 14/33 oraz obszar wzdłuż pasa ulicznego na ul. Jaśminowej.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Jest to kontynuacja zwycięskiego projektu z zeszłego roku o nazwie "Uprzątnijmy śmieci na skarpie". Ponowne uprzątnięcie śmieci w rejonie ul. Pohoskiego, Pejzażowej i Cieszyńskiej, a także całego pasa zieleni wzdłuż ul. Jaśminowej. Dodatkowo postawienie 6 dodatkowych koszy na śmieci wzdłuż tejże ulicy.
Opis projektu:
Zeszłoroczny projekt uprzątnięcia śmieci na skarpie spotkał się z dużym uznaniem - głosowało na niego ponad 1400 osób, a tym samym został on wybrany jako jeden ze zwycięskich pomysłów. Nowo postawione kosze okazały się bardzo pomocne i większość spacerowiczów chętnie z nich korzysta.

Niestety nie wszyscy przywiązują wagę do porządku, więc mimo iż obecnie sytuacja z zalegającymi śmieciami nieco się poprawiła, to nadal nie jest idealnie. Znów można natrafić na puste butelki i odpadki leżące pomiędzy drzewami, odbierające chęć cieszenia się naturą.

Nieciekawa sytuacja ma się też na całym pasie zieleni wzdłuż ulicy Jaśminowej, gdzie natrafić można na nielegalne składowiska odpadów. W tamtym obszarze sprzątanie uważamy za niezbędne.Tegoroczny projekt przewiduje ponowną jednorazową akcję sprzątania wyżej wymienionych terenów oraz ustawienie kolejnych koszy na śmieci, tym razem wzdłuż ul. Jaśminowej.Mamy nadzieję, że będzie to znaczne udogodnienie dla właścicieli psów, którzy na tym obszarze nie mają możliwości pozbycia się w łatwy sposób psich odchodów. Jesteśmy przekonani, że pomysł spodoba się również spacerującym w tamtym rejonie rodzinom z dziećmi.Liczymy na to, że uprzątnięcie terenu przywróci mu piękny, pierwotny wygląd, a zamontowanie koszy na śmieci pomoże utrzymać ten stan.W ramach realizacji projektu zostanie uprzątnięty pas drogowy wzdłuż ul. Jaśminowej oraz na tym odcinku ustawionych zostanie 6 szt. koszy ulicznych. Dodatkowo ponownie zostaną uprzątnięte 3 działki o nr ew.: obr 10236 nr 6/4 i 10/4, obr 10231 nr 14/33.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Mamy nadzieję, że będzie to znaczne udogodnienie dla właścicieli psów, którzy na tym obszarze nie mają możliwości pozbycia się w łatwy sposób psich odchodów. Jesteśmy przekonani, że pomysł spodoba się również spacerującym w tamtym rejonie rodzinom z dziećmi.Liczymy na to, że uprzątnięcie terenu przywróci mu piękny, pierwotny wygląd, a zamontowanie koszy na śmieci pomoże utrzymać ten stan.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy
  • Właściciele psów

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • lokalizacja koszy.png