Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2021-04-29 11:23:52
Powrót do projektu

Oświetlenie wału wiślanego

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wał Rajszewski na odcinku od ul. Łączącej do wysokości ul. Grzymalitów.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Zamocowanie "kocich oczek" na wale Rajszewskim na Białołęce.
Opis projektu:
Projekt zakłada montaż aktywnych punktowych elementów świetlnych typu LED w postaci kocich oczek z elementami odblaskowymi. Elementy świetlne zamontowane zostałyby co 5 m po obu stronach krawędzi ścieżki rowerowej przebiegającej na koronie wału wiślanego (Rajszewskiego), na długości 1,7 km, w dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.Długość odcinka wału objętego projektem: 1 700,00 m.

Lokalizacja co 5 m po obu stronach krawędzi wału wiślanego.

Ilość elementów świetlnych: 480 sztuk (1 200,00 m /5)*2.

Koszt dostarczenia i zamontowania elementów świetlnych w ścieżce rowerowej: 380 zł za sztukę.

Łączny koszt wykonania elementów świetlnych: 380 zł * 480 szt. = 182 400,00 zł.

Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania niezbędnych opinii, uzgodnień, zezwoleń, zwolnień i zgłoszeń – 40 000,00 zł.

Koszt utrzymania przy uwzględnieniu rocznej gwarancji : 15 000,00 zł.

Łączny koszt realizacji projektu:

258 400,00 + 40 000,00 zł + 15 000,00 zł = 237 400,00 zł.Aktywne Punktowe Elementy Odblaskowe w postaci „kocich oczek” to autonomiczne, ładowane energią słoneczną źródła światła, których podstawowym zadaniem jest efektywne oznakowanie ciągów pieszo - rowerowych. Wykonane w technologii LED "kocie oczy" są łatwe w instalacji. Bateria zasilana jest tylko przez 3-4 godziny dziennym światłem słonecznym co pozwala na jej pracę aż przez 240 godzin. Zastosowana technologia jest wystarczająca, by "kocie oczy" mogły funkcjonować niezależnie od warunków atmosferycznych. Punktowe elementy oświetleniowe nie wymagają żadnej obsługi, włączają i wyłączają się automatycznie dzięki wbudowanemu czujnikowi. Punktowe elementy dzięki wykorzystywaniu energii słonecznej nie powodują zanieczyszczeń, nie emitują dwutlenku węgla, tym samym są nieszkodliwe i neutralne dla środowiska naturalnego. Zwiększają widoczność przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa poruszających się osób po ścieżce rowerowej. Punktowe Elementy Solarne łączą w sobie funkcjonalność znaczników z wysoką wydajnością świetlną LED. Tworzą aktywne oznakowanie poziome, całkowicie autonomiczne - zasilane wyłącznie energią słoneczną. Światło emitowane przez LEDy pozostaje dobrze widoczne. Doskonale sprawdzają się w warunkach mokrej nawierzchni. Zwiększają efektywności w trudnych warunkach atmosferycznych, zwłaszcza nocą.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zamocowanie punktów świetlnych LED, "kocich oczek", ułatwi poruszanie się wałem po zmroku. Pomoże to każdemu pieszemu wychodzącemu z psem, na spacer, czy uprawiającemu sporty. Dzięki takiemu oświetleniu, zmniejszy się ryzyko wypadku (np. z rowerem) i zwiększy się poczucie bezpieczeństwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
237400,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
237 400,00 zł

Dokumenty

Załączniki