Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2021-02-16 14:41:03
Powrót do projektu

Bezpłatne spływy kajakowe po Wiśle

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
ogólnomiejski
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plaża Saska Kępa (Wał Miedzeszyński 399)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt polega na organizowaniu bezpłatnych spływów po Wiśle na 2,5-godzinnej trasie Warszawa Plaża Saska Kępa - Przystań Młociny.Spływy będą organizowane w terminie od czerwca do września. W miesiącach czerwiec i wrzesień - w każdą sobotę i niedzielę. W miesiącach lipiec i sierpień - codziennie, od poniedziałku do niedzieli.
Opis projektu:
Opis projektu

Projekt polega na organizowaniu bezpłatnych spływów po Wiśle na 2,5-godzinnej trasie Warszawa Plaża Saska Kępa - Przystań Młociny.Spływy będą organizowane w terminie od czerwca do września. W miesiącach czerwiec (8 dni) i wrzesień (8 dni) - w każdą sobotę i niedzielę. W miesiącach lipiec i sierpień - codziennie, od poniedziałku do niedzieli (62 dni)Organizacja spływów będzie polegała na dostarczeniu przez wykonawcę projektu potrzebnego sprzętu na miejscu startu spływu, przekazaniu instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i trasy spływu, mapy spływu, wydaniu sprzętu oraz odbioru sprzętu na miejscu zakończenia spływu. Na każdym ze spływów do dyspozycji będzie 12 kajaków 2-osobowych lub 1 osobowych. Spływy będą samodzielne, bez udziału przewodnika (proponowana trasa jest wystarczająco łatwa do przepłynięcia, nawet przez osobę niedoświadczoną).Projekt jest skierowany do osób pełnoletnich, osób ze zgodą na uczestnictwo w spływie opiekuna prawnego lub osób z opiekunem prawnym. Kryterium naboru do spływu będzie kolejność zgłoszeń, dowód wpłacenia kaucji na konto wykonawcy projektu oraz potwierdzenie swojej tożsamości odpowiednim dokumentem. Nabór uczestników do spływu będzie rozpoczynać się 2 tygodnie przed planowanym spływem. Terminem zakończenia naboru do spływu będzie koniec dnia poprzedzającego termin spływu. Informacja o naborze i zasadach rekrutacji będzie umieszczona na stronie wykonawcy spływu. Nabór uczestników będzie prowadzony w formie prezentacji terminów spływów oraz zapisów przez formularz online, udostępnione na stronie Wykonawcy projektu.Kaucja wpłacana na konto będzie służyła zapobieganiu wystąpienia “pustych” rezerwacji, w których uczestnicy nie przychodzą na spływ zajmując miejsca innym zainteresowanym. Osoba, która zarezerwuje spływ, a nie skorzysta z zarezerwowanych kajaków traci wpłaconą kaucję. Jedynym warunkiem zwrotu kaucji będzie oddanie kajaka w wyznaczonym miejscu zakończenia spływu. Dodatkowym elementem będzie ograniczenie rezerwacji dla 1 osoby do 1 kajaka na dany spływ w danym terminie. Kwota kaucji nie będzie wyższa niż koszt wynajęcia 1 kajaka
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Promocja Wisły i widoku Warszawy z perspektywy rzeki jako miejsc o wyjątkowych krajobrazach. W otoczeniu dzikiej i różnorodnej przyrody chronionej programem Natura 2000, projekt ma zachęcić mieszkańców do uprawiania aktywnego wypoczynku na łonie warszawskiej natury.Podobne projekty z powodzeniem były realizowane w dzielnicy Białołęka w 2018 roku oraz 2020 roku i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Warto powtórzyć i rozszerzyć ten pomysł na inne dzielnice - w tym dzielnicę Pragę Południe, tak aby więcej osób mogło wziąć w nich udział.Trasa spływu 2-godzinnego jest pomyślana tak, aby trafiała do jak najszerszej grupy odbiorców, ponieważ jest łatwa w przepłynięciu dla większości osób.Kosztorys realizacji projektu:

Koszt wypożyczenia 1 kajaka 100 zł x 12 szt. x 78 dni = 93600 zł

Oznaczenie Budżetu Obywatelskiego 1500 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu 95100 zł

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zdrowie
 • turystyka
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością
 • rodzina z dziećmi

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
95 100,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • 11165076_997049123663075_8015971374379426192_o.jpg
 • 41991807_2131879726846670_3052246159901851648_o.jpg