Wydział Działalności Gospodarczej i Sportu dla Dzielnicy Rembertów - zmiany z 2021-04-29 10:05:23
Powrót do projektu

Festiwal sztuk walki

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Boisko sportowe Zespołu Szkół Nr 74, ul. Niepołomicka 26 w Warszawie.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
W ramach projektu zostanie zorganizowany festiwal sztuk walki, podczas którego zaprezentowana będzie oferta różnych form aktywności fizycznej. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane różne sztuki walki i odbędą się mini-zawody w różnych kategoriach.
Opis projektu: W ramach projektu zostanie zorganizowany festiwal sztuk walki, podczas którego zaprezentowana będzie oferta różnych form aktywności fizycznej. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane różne sztuki walki i odbędą się mini-zawody w różnych kategoriach. Opis projektu
Projekt polega na organizacji ogólnodostępnego, bezpłatnego Festiwalu sztuk walki na terenie Zespołu Szkół nr 74 w Warszawie, na przełomie sierpnia i września 2022 r., w godzinach 12.00 – 22.00.Najpopularniejsze rodzaje sztuk walki to te wywodzące się z krajów Dalekiego Wschodu – Japonii, Chin, Korei, Tajlandii. Określenie „sztuki walki” odnosi się do różnych rodzajów walki wręcz lub walki z użyciem broni białej (np. kijów, szpad, szabli). W potocznej świadomości stanowią one jednolitą grupę dyscyplin, w których główny nacisk kładzie się na naukę wyprowadzania ciosów w celu pokonania przeciwnika lub skutecznej obrony przed nim. Ale tak naprawdę w sztukach walki nie chodzi o demonstrowanie swojej siły, lecz posługiwanie się nią w mądry sposób – to znaczy taki, który nie jest agresywny i zaczepny. Siła fizyczna ma prowadzić do rozwoju duchowego jednostki, a nie rywalizacji, zdobywania podziwu otoczenia czy odnoszenia własnych korzyści. Tym między innymi różnią się sztuki walki od sportów walki.Do Festiwalu zostaną zaproszone firmy, przedsiębiorcy i organizacje, które działają na terenie Warszawy i okolic lub mogą realizować zajęcia/spotkania na ternie Dzielnicy Rembertów.

Każda zaproszona Firma/Organizacja na scenie przedstawi krótki pokaz dotyczący sztuki walki, którą się zajmuje, bądź w której szkoli. W ramach projektu zostanie zorganizowana przestrzeń z platformą do bezpiecznych pokazów różnych sztuk walki.Przewiduje się prezentację możliwie jak największej liczby różnych form tej sztuki, tj.: aikido, taekwondo, judo, karate (w tym kyokushin), jiu-jitsu, boks (w tym boks tajski "Muay Thai"), kick-boxing, capoeira, kung-fu, krav maga, Bas-3, sambo, savate, wing chun, pencak silat, hapkido, sumo, kalaripayattu (zwane także Kalari), arnis (zwany także kali lub eskrima), kenjutsu, szermierka, w tym (kendo, bojutsu (laski)), łucznictwo (w tym kyudo).Każdy rodzaj sztuk walki będzie miał zapewnioną osobną przestrzeń - namiot, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość porozmawiania na temat różnych dziedzin sportu.W centralnym punkcie na platformie przez cały dzień organizowane będą mini-zawody w różnych kategoriach np. wiekowych, dla poszczególnych sztuk walki oddzielnie. Zgłoszenia uczestników będą możliwe wyłącznie na miejscu Festynu. O godzinach zapisu na poszczególne zawody organizator poinformuje w materiałach informacyjnych przed festynem oraz w ulotkach, które będą dostępne podczas Festiwalu.W ramach Festiwalu zostanie zaplanowane Kino Plenerowe. Kino będzie się składało z dużego ekranu plenerowego, projektora, sprzętu z niezbędnym z oprogramowaniem do pokazu filmów, licencjami do nieodpłatnego pokazu filmów, odpowiedniego nagłośnienia. Kino będzie się znajdowało w lokalizacji umożliwiającej zarówno ustawienie leżaków plenerowych jak i położenie własnego koca do oglądania filmów.

Filmy będą wyświetlane po zmroku, już po zamknięciu stoisk (najpóźniej do godz. 22:00). Proponuje się wyświetlenie 2 filmów o tematyce sztuk walki, jeden dla dzieci, drugi dla widzów dorosłych.Wszystkim mieszkańcom zostanie zapewniony dostęp do wody pitnej w formie beczkowozu lub nielimitowanej wody butelkowanej. Mieszkańcom zostaną także zapewnione papierowe kubeczki do napojów.

W ramach festiwalu zostanie zapewnione stoisko ze zdrową żywnością oraz porady dietetyków związane z uprawianiem sportu.Wszystkie stoiska będą miały zapewniony dostęp do prądu.

W ramach festiwalu organizator zapewni odpowiednie zabezpieczenie techniczne, sanitarne, medyczne oraz ochronę.Ze względu na lokalizację imprezy na terenie boiska szkolnego będzie ona dostępna również dla osób niepełnosprawnych.Festiwal będzie promowany na plakatach oraz poprzez informacje na stronach internetowych i profilach na portalach społecznościowych Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz instytucji biorących udział w festiwalu.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Sztuki walki są formą aktywności fizycznej, która angażuje młodzież i zapewnia im zajęcie, jednocześnie ucząc zdrowego stylu życia. Przegląd różnych sztuk walki pozwoli na dobranie zajęć, które będą mogły dobrać aktywność fizyczną dostosowaną do ich osobistych możliwości.Trenowanie sztuk walki, bez względu na rodzaj, daje szereg korzyści zdrowotnych i psychicznych:

- zwiększa sprawność fizyczną i siłę mięśni;

- poprawia koordynację ruchową;

- wyrabia zwinność, szybkość, spostrzegawczość;

- uczy skupienia, koncentracji i czujności;

- daje wewnętrzny spokój i pewność siebie;

- przywraca harmonię między ciałem i umysłem;

- pozwala w zdrowy, kontrolowany sposób wyładować stres i pozbyć się negatywnych emocji;

- uczy technik przydatnych w samoobronie;

- przekazuje cenne wartości takie jak wytrwałość, cierpliwość, uczciwość, szacunek dla współzawodnika, konsekwentność, dokładność.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
• Organizacja kina plenerowego 8 500,00 zł(wynajem ekranu plenerowego, nagłośnienia, 100 leżaków, zapewnienie obsługi technicznej, ochrony, opłacenie licencji na wyświetlenie filmów, opłaty zaiks, promocja itp. )• Organizacja prezentacji sztuk walki oraz mini-zawodów 40 000,00 zł(wynajem podestu/platformy z matami do uprawiania różnych sportów, konferansjer, przeprowadzenie mini-zawodów, obsługa sędziowska, nagrody rzeczowe dla zawodników, wynajem namiotów plenerowych z podłączeniem do prądu, stoisko ze zdrową żywnością oraz poradami dietetyka, zapewnienie ogólnodostępnej wody i stanowisk do dezynfekcji rąk, obsługa medyczna, kabiny toi toi w tym dla osób niepełnosprawnych, obsługa techniczna, ochrona, sprzątanie po imprezie, opłaty zaiks, promocja itp.)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
48 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki