Autor projektu - zmiany z 2021-12-01 16:59:09
Powrót do projektu

Teżnia na Wilanowie

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wilanów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Zdrowa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Pierwsza teznia na Wilanowie
Projekt obejmuje budowe tężni solankowej w formie podłużnej konstrukcji oraz infrastrukturę umożliwiająca korzystanie z inhalacji.W skład infrastruktury wchodzą: ławki, oświetlenie, ogrodzenie, kosze na śmieci, tablica informacyjna, stojak na rowery oraz dojście.

Tężnia to drewniana konstrukcja długa na ok. 8 m ,szerokości 1,3 m ,wysokości ok.3,5 m .Obłożona jest gałązkami z tarniny,które skrywają specjalną pompę z obiegiem zamkniętym.Pompa wypełniona jest solanką o dużej zawartości jodu.Solanka spływając z góry a zarazem rozbijając się o gałązki tarniny tworzy mgiełkę idealną do inhalacji.Tężnię projektuje i wykonuje w całości konkretny wykonawca wybrany w przetargu. Dookoła tężni ustawione będą ławki dla osób korzystających z inhalacji. Teren należy ogrodzić i zamykać na noc oraz na zimę.

Postawiona zostanie też tablica informująca o wskazaniach i przeciwwskazaniach do inhalacji , stojaki na rowery oraz kosze na śmieci. Potrzebne będzie także dodatkowe oświetlenie.

Jako przykład podobnej inwestycji zamieszczam zdjęcie tężni, która powstała na Ursynowie w Parku Jana Pawła II w ramach budżetu obywatelskiego. Proponowana na Wilanowie jest mniejsza, aby mogla się zmieścić w budżecie przewidzianym dla projektów lokalnych.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Pierwsza teznia na Wilanowie

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • sport
  • zdrowie
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki