Autor projektu - zmiany z 2022-01-08 17:05:00
Powrót do projektu

Poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych na ul. Batalionów Chłopskich

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Batalionów Chłopskich
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych na ul. Batalionów Chłopskich poprzez poszerzenie chodnika i oddzielenie go od jezdni pasem zieleni.
Opis projektu:
Projekt zakłada poszerzenie chodnika oraz oddzielenie go od jezdni pasem zieleni o szerokości 1-go metra, na północnej stronie ul. Batalionów Chłopskich, na odcinku od ul. Coopera do żłobka Miki House (ul. Batalionów Chłopskich 78). Szerokość chodnika zwiększy się do ponad 2,5 metra poprawiając znacznie komfort przemieszczania się, a pas zieleni oddzielający chodnik od ulicy zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo pieszych, szczególnie najmłodszych. Pas zieleni oraz poszerzenie chodnika zastąpią miejsca postojowe dla samochodów na tym odcinku. W celu przeciwdziałania niszczeniu pasa zieleni w Pas zieleni zostanie obsadzony niskimi krzewami. W ramach projektu zostanie on również zabezpieczony przed nielegalnym parkowaniem niskimi ogrodzeniem. Pas zieleni zostanie obsadzony niskimi krzewamizniszczeniem niską barierką.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych na ul. Batalionów Chłopskich, na odcinku od ul. Coopera do żłobka Miki House. Na odcinku tym panuje bardzo duży ruch pieszych, rodziców z małymi dziećmi, z wózkami oraz dzieci na rowerach. Wszystkie te osoby mają do dyspozycji jedynie około 1,5 metra chodnika (w niektórych miejscach mniej) co powoduje duży tłok i brak komfortu przemieszczania się. Jest to trasa, którą dzieci chodzą i jeżdżą na rowerach do szkoły oraz parku Górczewska. Osiedla w okolicy zamieszkują w dużej mierze rodziny z małymi dziećmi, które przemieszczają się z wózkami dziecięcymi. Wszystko to w połączeniu z wąskim chodnikiem i blisko zaparkowanymi autami powoduje trudności w przemieszczaniu się.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • batalionow chlopskich.png