Wydział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych - zmiany z 2022-04-22 11:26:35
Powrót do projektu

Pochylnie dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wszystkie dzielnice Warszawy:

- Bemowo

- Białołęka

- Bielany

- Mokotów

- Ochota

- Praga Południe

- Praga Północ

- Rembertów

- Śródmieście

- Targówek

- Ursus

- Ursynów

- Wawer

- Wesoła

- Wilanów

- Włochy

- Wola

- Żoliborz
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Budowa pochylni powinna być realizowana zrealizowana w miejscu w każdej dzielnicy, które powinno posiadać pochylnię.

Dane projektu

Skrócony opis projektu: Zbudowanie
Projekt przewiduje budowę pochylni do budynków użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnością ruchową , które podlegają zarządzaniu przez (oraz innych) znajdujących się w zarządzie m.st. WarszawęWarszawy. Zakładamy Projekt zakłada budowę minimum 18 pochylni z dostosowaniem strefy wejściowej do budynku. Każda z dzielnic (władze) zdecyduje, do którego budynku zostanie ewentualnie wybudowana pochylnia mając na uwadze potrzeby danego budynku (placówki)oraz ewentualnie przebudowę stref wejściowych budynków.

Wybór budynku będzie dokonywany przez władze dzielnic. W przypadku stwierdzenia braku potrzeby budowy pochylni na terenie którejś z dzielnic istnieje możliwość wykonania większej ilości pochylni na terenie innej dzielnicyprawo do wykonania może otrzymać inna dzielnica.
Opis projektu: Przedmiotem projektu jest budowa
Projekt przewiduje budowę minimum 18 pochylni do budynków użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnością ruchową . Władze dzielnic zdecydują, do którego budynku na terenie dzielnicy zostanie wybudowana pochylnia w celu zapewnienia dostępności(oraz innych) znajdujących się w zarządzie m.st. Warszawy. Projekt zakłada zapewnienie dostępu do budynku poprzez budowę pochylni oraz ewentualnie przebudowę stref wejściowych do budynków.

Wybór budynku będzie dokonywany przez władze dzielnic w oparciu o aktualne potrzeby. W przypadku stwierdzenia braku potrzeby budowy pochylni na terenie którejś z dzielnic prawo do wykonania może otrzymać inna dzielnica.

Należy rozważyć aby pochylnie były zbudowane do budynkówwykonywane w pierwszej kolejności przy budynkach, z których korzysta duża jak największa liczba mieszkańców. Przykładowo może być: Urząd dzielnicy, Dom Kultury, Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla właściwej dzielnicy, Dom Pomocy Społecznej, Szkoły z oddziałami integracyjnymi, Ośrodki sportu, Biblioteki należące do właściwej dzielnicy i inne, w których jest niezbędne ich posiadanie.

Korzystanie z projektu jest bezpłatne i całodobowe/ bez ograniczeń. Nie ma uzasadnienia do stosowania zasad naboru do projektu. Projekt jest możliwy do wykonania w okresie 1 roku.Proponowany koszt realizacji projektu:

min. 18 podjazdów x 220.000 zł. (kwota przeznaczona na jeden podjazd) = 3.960.000,00 zł.

w kwocie tej uwzględnione zostały koszty sporządzenia dokumentacji projektowo - kosztorysowych, koszty nadzoru inwestorskiego, wykonanie podjazdu oraz dostosowanie strefy wejściowej oraz inne koszty wymagane przepisami prawa a także oznakowanie i reklama projektu w ramach budżetu obywatelskiego.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt odpowiada na potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową, poruszające poruszających się na wózkach samodzielnie lub z pomocą osób trzecich, osoby chodzące mające problem osób chodzących mających problemy np. ze schorzeniami stawów czy zachowaniem równowagi . Z tej drogi korzystają tez rodzice z dziećmi w wózkach oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. Pochylnia stanowi dłuższa dłuższą drogę ale jest bardziej bezpieczna .

Realizacja projektu to:

- wejście/wyjście do/z budynku bez problemów,

- aspekt społeczny,

- równy dostęp do budynków użyteczności publicznej dla wszystkich ludzi bez względu na niepełnosprawność czy wiek,

- umożliwi i ułatwi załatwianie umożliwienie ułatwionego i samodzielnego załatwiania spraw urzędowych, skorzystanie korzystania z projektów kulturalnych czy dostęp oraz dostępu do edukacji (szkoły),

- zlikwiduje część likwidację części barier architektonicznych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • osoby z niepełnosprawnością
  • wszyscy zainteresowani

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
min. 18 podjazdów x 220.000 zł. (szacunkowa kwota przeznaczona na jeden podjazd) = 3.960.000,00 zł.

w kwocie tej uwzględnione zostały koszty sporządzenia dokumentacji projektowo - kosztorysowych, koszty nadzoru inwestorskiego, wykonanie podjazdu oraz dostosowanie strefy wejściowej oraz inne koszty wymagane przepisami prawa a także oznakowanie i reklama projektu w ramach budżetu obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 960 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • zdjecie_1.jpg
  • ZDJECIE_2.jpg
  • zdjecie_3.jpg