Autor projektu - zmiany z 2022-01-03 21:22:27
Powrót do projektu

Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego w Szkole Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńskiej 4

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 380 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńska 4
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada wymianę obecnie zniszczonej nawierzchni boiska na nową sztuczną nawierzchnię. Boisko po wymianie nawierzchni będzie pełniło funkcję boiska bo piłki nożnej oraz boiska Baseballu (bejsbola). Dodatkowo projekt zakłada zakup i montaż piłko chwytów przy boisku do Baseballu.
Opis projektu:
Projekt zakłada wymianę obecnie zniszczonej nawierzchni boiska na nową sztuczną nawierzchnię. Boisko po wymianie nawierzchni będzie pełniło funkcję boiska bo piłki nożnej oraz boiska Baseballu (bejsbola). Dodatkowo projekt zakłada zakup i montaż piłko chwytów przy boisku do Baseballu oraz zamontowanie 4 tulei do montażu baz do gry w baseball wraz z namalowaniem boiska innym kolorem np: czerwonym.Oprócz samej modernizacji boisko będzie udostępnione bezpłatnie dla mieszkańców Dzielnicy.Grafika poniżej przedstawia zastosowanie wielofunkcyjnego boiska.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Aktualne boisko jest w tragicznym stanie i nie nadaje się do użytku.
"Wniosek o realizację projektu ze środków Budżetu Obywatelskiego umotywowany jest troską o zdrowie użytkowników boiska - dzieci (uczniów SP oraz zawodników klubów sportowych) oraz mieszkańców.

Aktualna nawierzchnia boiska jest w fatalnym stanie i wymaga wymiany. Utraciła ona wymagane techniczne parametry. Negatywnie wpływa to na zdrowie uczniów i mieszkańców. Ponadto nawierzchnia boiska posiada wiele ubytków oraz nierówności. W efekcie użytkowanie typowe dla przyszkolnego boiska sportowego, tj. gra w piłkę nożną/baseball i zabawy ruchowe, naraża dzieci i mieszkańców na urazy i kontuzje.

Postulowanym rozwiązaniem jest wymiana nawierzchni boiska, tak aby było ono w pełni funkcjonalne, bezpieczne i zdrowe dla użytkowników.

Realizacja projektu:

- wyeliminuje zagrożenie dla zdrowia użytkowników

- dodatkowo zachęci dzieci i młodzież do uprawiania sportu

- zwiększy częstotliwość korzystania z boiska, także przez okolicznych mieszkańców

- stworzy idealne warunki do rozwoju młodych sportowców

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
991 082,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • boisko do pilki noznej i bejsbolu.jpg