Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2022-04-14 09:02:50
Powrót do projektu

Zrywamy beton, sadzimy zieleń.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Czerska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada zdjęcie betonowych chodników występujących pomiędzy drzewami na ulicy Czerskiej w miejscach istniejących metalowych słupków i posadzeniu w tych miejscach rzędu krzewów osiągających 2 m wysokości. Dodatkowo posadzono by rząd krzewów posadzone zostaną krzewy w pasach obecnie istniejących trawników między chodnikiem a ulicą. Dosadzono by 9 5 drzew.
Opis projektu:
Projekt zakłada zdjęcie betonowych chodników występujących pomiędzy drzewami na ulicy Czerskiej (na zdjęciach zaznaczono kolorem czerwonym) w miejscach istniejących metalowych słupków i posadzeniu w tych miejscach rzędu krzewów dorastających do 2 metrów. Celem projektu jest także dosadzenie zniszczonych krzewów na wysokości budynku Czerska 18, uzupełnienie mis drzew kamieniami ozdobnymi także na wysokości budynku Czerska 18 (drzewa na środku chodnika) oraz dosadzenie pasów krzewów w miejscach istniejących trawników pomiędzy drzewami od strony ulicy Chełmskiej. Proponowane krzewy w nowych i istniejących pasach zieleni to Derenie, Berberysy czy Pęcherznice. Wszystkie osiągające 2m wysokości (ostatecznie do decyzji jednostki miejskiej realizującej projekt). W ramach projektu dosadzone by także zostały 2 nowe drzewa na skrzyżowaniu z ulicą Kierbedzia oraz 2 drzewa na ulicy Czerskiej, na wysokości budynku Agory Chełmska 8/10 (miejsca do nasadzeń zaznaczono kolorem żółtym w załączonym zdjęciu). Drzewa ligustr i śnieguliczka. W ramach projektu dosadzonych zostanie 5 nowych drzew o obwodzie 16-18 cm wraz z usługą pielęgnacji. Dodatkowo w miejscu wyciętych na koniec 2021 roku 5 drzew dosadzono by nowe drzewa o obwodzie 16 – 18 cm wraz z usługą pielęgnacji. Na dołączonych zdjęciach lotniczych miejsca do zdjęcia chodników zaznaczono czerwonymi liniami.

Lokalizacje drzew, rozpłytowań chodników oraz krzewów oznaczono na załącznikach graficznych.

Ilość miejsc parkingowych na ulicy pozostanie taka sama. Koszt projektu: - zdjęcie kostki betonowej na długości 83 m i szer. 1,8 m o łącznej pow. 150m2 x 220zł/m2 = 33 000 zł. - posadzenie rzędu krzewów w miejscu zdjętych chodników na dł.83 m. wraz z pielęgnacją. Krzewy co 0,6 m. to 138 szt. x 100 zł = 13 800 zł. - posadzenie rzędu krzewów wraz z pielęgnacją w miejscu istniejących obecnie pasów trawników na dł. 90 m. Krzewy co 0,6 m. to 150 szt. x 100 zł. = 15 000 zł - dosadzenie ok. 100 krzewów z pielęgnacją na wysokości adresu Czerska 18. Krzewy 100 szt. x 100 zł. = 10 000 zł. - posadzenie 9 drzew wraz z pielęgnacją, o średnicy 16 – 18 cm. 9 x 1 500 zł = 13 500 zł. - uzupełnienie kamienia dekoracyjnego w misach 6 drzew – 600 zł.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Realizacja projektu zwiększy retencję wód opadowych z deszczów nawalnych i poprawi estetykę ulicy. Nowe krzewy odgrodzą chodniki od ulicy zieloną ścianą. Krzewy będą zatrzymywać kurz z ulicy oraz będą pochłaniać zanieczyszczenia powietrza pochodzące z samochodów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Dokumentacja projektowa wraz z projektami organizacji ruchu, roboty budowlane, nadzór - 178 000 zł

Nasadzenia krzewów, nasadzenia drzew wraz z frezowaniem karp i wymianą gruntu w misach, ściółkowanie korą - 83 260 zł

Tabliczki z logotypem BO - 500 zł

RAZEM: 261 760 zł brutto

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 85 900
261 760,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Czerska 1_.jpg
    • Czerska 5 miejsca do zdjęcia betonu.jpg