Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ochota - zmiany z 2022-04-11 09:24:05
Powrót do projektu
Udogodnienia

Remont alejek parkowych w Parku Szczęśliwickim

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Szczęśliwicki
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Remont chodnika od alejki asfaltowej wzdłuż ul. Przy Parku, remont alejek w okolicach mostu przy ul. Usypiskowej, końcówce ul. Lirowej i Włodarzewskiej 30. Nasadzenia na zboczach od strony kościoła, pętli autobusowej i ul. Drawskiej. Demontaż płyt betonowych na górce i drenaż boiska.Opis projektu:
1. Nasadzenia a) półwysep przy pętli autobusowej: bzy, magnolie i rosarium. b) na zboczach górki od strony kościoła: nasadzenie dzikiej jabłoni i wiśni. c) od strony pętli autobusowej przy ul. Dickensa. Byliny kwiatów. d) nasadzenia drzew lub krzaków od ul. Drawskiej. 2. Chodniki a) od ul. Przy Parku: remont z zamianą na nawierzchnię mineralno-żywiczną wodoprzepuszczalną. b) budowa chodnika od strony bloku Włodarzewska 30 z nawierzchnią mineralno-żywiczną. c) dobudowanie brakującego fragmentu chodnika od ulicy Lirowej, łączącego istniejący chodnik. d) remont chodników alejki asfaltowej

2) remont alejek po obydwu stronach mostu przy ul. Usypiskowej. Asfaltową asfaltowa po północnej stronie i płyt betonowych 50 cm na 50cm po stronie południowej. 3. Demontaż płyt betonowych na zboczu górki: a) demontaż płyt betonowych b) ew. wybudowanie w jej miejsce ścieżki z ekokratki z tworzywa sztucznego z 100% przepuszczalnością 4. Drenaż boiska Odprowadzenie wody z boiska drenami do stawu w kilku miejscach.Szczegółowe lokalizacje są widoczne na mapce w załączniku.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu: Nasadzenia krzewami i bylinami zwiększą atrakcyjność wizualną parku. Dzięki krzewom na zboczach przy kościele uniknie się konieczności rozstawiania siatki w trakcie zimy. Uzasadnienia chodników
Uzasadnienia remontu alejek: w niektórych miejscach chodniki wskazane w projekcie alejki parkowe zużyte lub ich brakuje. W szczególności to utrudnia poruszanie się nimi. Uzasadnienie demontażu płyt betonowych: zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej. Betonowe płyty nie są potrzebne i psują naturalny charakteru parku. Uzasadnienie drenażu boiska: po deszczu zbiera się tam dużo wody, która stoi przez długi czas i utrudnia korzystania z boiska. mocno zużyte, utrudnia to poruszanie się nimi oraz zagraża bezpieczeństwu użytkowników Parku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • ochrona środowiska
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
  Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

  Kosztorys

  Kosztorys realizacji projektu:
  1) Alejka asfaltowa wzdłuż ul. Przy Parku - 158.000,00 zł.

  2) Alejka asfaltowa po płn. stronie mostku od ul. Usypiskowej - 70.000,00 zł.

  3) Alejka z płyt betonowych 50x50 po płd. stronie mostku od ul. Usypiskowej - 70.000,00 zł.

  Dokumentacja projektowa - 20.000,00 zł.  Łącznie = 318.000,00 zł.
  Szacunkowy koszt realizacji projektu: 513
  315 000,00 zł

  Dokumenty

  Załączniki
 • park_szczesliwicki_projekty.png
  • remont alejek Park Szczęśliwicki.png