Koordynator ds. budżetu obywatelskiego w Dzielnicy Ochota - zmiany z 2022-04-29 11:00:20
Powrót do projektu

Zielona strefa wypoczynku

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Trzech Budrysów 32
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren naszej szkoły, ze względu na infrastrukturę sportową może być atrakcyjnym miejscem dla wielu mieszkańców okolicznych budynków. Teren jest dostępny od 7.00 do 22.00.Załączone fotografie przedstawiają miejsce w którym mogą być usytuowane stoły.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Celem naszego projektu jest stworzenie miejsca, w którym uczennice i uczniowie szkoły podstawowej będą mogli się integrować, wypoczywać. Pandemia bardzo zachwiała relacjami społecznymi. Wiele rzeczy przeniosło się do Internetu. Chcemy pomóc młodzieży znów się spotkać, pobyć ze sobą.

Naszym celem jest budowa miejsc dających możliwość zjedzenia, zagrania w chińczyka, warcaby.
Opis projektu:
W ramach zagospodarowywania terenu przyległego do naszej szkoły zadbaliśmy w ostatnich latach o przekazywanie wiedzy o naszej patronce (wystawa i mural), zrobiliśmy nasadzenia zieleni, remont placu zabaw, na terenie szkoły zawisły budki dla ptaków.

Zadbanie o bezpieczną przestrzeń, w której młodzież będzie mogła się spotykać na przerwach i po lekcjach jest naszym priorytetem. Chcemy zbudować trzy miejsca na spotkania. Każde da możliwość rozmowy, integracji, zabawy. Chcemy, żeby uczennice i uczniowie mogli przy takim stoliku usiąść i zjeść kanapkę, zagrać w grę planszową lub poczytać książkę. W szkole prowadzimy zajęcia szachowe, uważamy że stoły dadzą szansę na kontynuacje nabytej wiedzy i umiejętności szachowych. Dzieci wiele razy czekają po szkole na zajęcia czy młodsze rodzeństwo, stworzenie bezpiecznej przestrzeni na terenie szkoły podniesie ich bezpieczeństwo, komfort życia i poczucie, że teren szkoły to ICH MIEJSCE.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Młodzież po pandemii, jeszcze bardziej niż wcześniej potrzebuje bezpiecznych miejsc do spotkań. Teren szkoły zwiększa szansę, że infrastruktura nie zostanie zniszczona i dzięki temu dużej będzie służyć. Chcemy, żeby szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale punktem wokół którego toczy się życie społeczne. Dzięki organizacji bezpiecznego miejsca Rodzice będą spokojniejsi o swoje pociechy.

Spędzenie czasu przy grze planszowej może być ważną alternatywą dla czasu spędzanego przed ekranem telefonu. Chcemy by ławka ustawiona na zielonym terenie stała się pretekstem, pierwszym krokiem do rozmów, dialogu między uczniami, spędzania czasu razem.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Trzy stoły betonowe: 21 000,00 zł

Transport: 1200,00 zł

Tablica informacyjna: 1 200,00 zł

Ogółem: 23 400,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • IMG_20220118_121140.jpg
  • IMG_20220118_121114.jpg
  • IMG_20220118_121055.jpg
  • IMG_20220118_121037.jpg