Autor projektu - zmiany z 2016-03-09 14:24:28
Powrót do projektu

RELAKS NA HAMAKU NAD WODĄ

TAK DLA PLAŻY NA BIAŁOŁĘCE

status:


Projekt zakłada instalację 10 hamaków na białołęckiej plaży, zamontowanie specjalnych slupów do hamaków, animacje kulturalno-integracyjne dla rodzin i mieszkańców. Hamaki będą każdorazowo rozkładane i składane przez animatora: utworzenie 10 stref relaksu nad wodą (specjalne miejskie leżaki i siedziska), utworzenie miejsc do parkowania rowerów, poprawę drogi dojazdowej, prowadzenie regularnych animacji kulturalno-integracyjnych dla mieszkańców.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.951657295227
szerokość geograficzna: 52.309495368138

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Plaża na Białołęce.

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • sport
  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt jest ogólnodostępny - regularnie w weekendy lipca i sierpnia 2017 roku.


Pełny opis projektuAnimatorzy rozwieszają hamaki, które pod koniec imprezy zdejmują. Program:

Projekt zakłada: utworzenie 10 stref relaksu nad wodą (specjalne miejskie leżaki i siedziska), utworzenie miejsc do parkowania rowerów, poprawę drogi dojazdowej na plażę, prowadzenie regularnych animacji kulturalno-integracyjnych dla mieszkańców np.:- Wspólna kuchnia: Mieszkańcy przynoszą gotowe, zrobione przez siebie potrawy lub produkty i wspólnie w grupach bądź indywidualnie przygotowują potrawy na plaży, grillują, wymieniają się przepisami. Zgłaszają swoje "stoły " ze smakołykami do konkursu na najsmakowitszy stół. Uczestnicy, mieszkańcy głosują na najlepszy. Zwycięzcy otrzymują nagrody.- Kącik literacko-czytelniczy: W zainscenizowanej przestrzeni mieszkańcy mogą usiąść, poczytać, przejrzeć albumy, książki, czasopisma dotyczące kultury, sztuki i ciekawe pozycje literatury polskiej i zagranicznej.- Animacje teatralno-plastyczne: Działania dla całych rodzin i mieszkańców: Poszukiwacze zaginionych skarbów, pirackie opowieści, wakacje na hawajach i wiele innych.


Uzasadnienie dla realizacji projektuTak z przestrzeni publicznych, z parków i skwerów korzysta się w większości metropolii i miast na Zachodzie

Plaża powstała z inicjatywy mieszkańców skupionych wokół strony na facebooku "TAK dla plaży na Białołęce". W minionym sezonie plaża cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Projekt i wykonanie: 5000 zł Wykonanie i zainstalowanie 20 słupów pod 10 hamaków: 10000 zł Zakup hamaków: 3500 zł Działania 5.000 zł

Infrastruktura twarda: 130.000zł

Regularne działania kulturalno - integrujące w okresie wakacyjnym w oparciu o trzeci sektor: 11000 25.000


Całkowity koszt projektu: 29 500160 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki