Dział Wisła - zmiany z 2022-04-11 09:20:31
Powrót do projektu

Bezpiecznie nad Wisłą - skrzynie ratunkowe skrzynia ratunkowa

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bulwary wiślane od mostu Śląsko -Dąbrowskiego do Portu Czerniakowskiego oraz na plaży Rusąłka (Praga Północ ) Poniatówka - Praga południe.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Warszawski odcinek Wisły.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
W czterech najpopularniejszych miejscach jednym popularnym miejscu w Warszawie nad Wisłą powinny powinna pojawić się profesjonalne skrzynie ratunkoweprofesjonalna skrzynia ratunkowa.
Opis projektu:
W ostatnich latach warszawski odcinek Wisły stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w stolicy.

Podczas ciepłych weekendów nad Wisłą jednocześnie spędza czas kilkanaście tysięcy osób.

Jak nad każdym akwenem wodnym tak i nad rzeką zdarzają się sytuacje niebezpieczne, gdzie osoby spędzając czas nad wodą postawiają do niej wchodzić.

W Warszawie nad Wisłą znajduje się kilka miejskich plaż i ponad pięciokilometrowy odcinek bulwarów. Systemu skrzyń ratunkowych dzięki któremuSkrzynia ratunkowa dzięki której każdy będzie w stanie skutecznie udzielić tonącemu pomocy ratowniczej, a następnie przedmedycznej.

Prosty system użytkowania z jasną informacją dla użytkowników.

Skrzynia będzie zawierała przycisk alarmowy, powiadamiający służby ratunkowe i uzyskać dostęp do znajdującego się wewnątrz ekwipunku ratunkowego. Systemem ekwipunek ratunkowy.Skrzynia będzie w pełni autonomicznymautonomiczna, ponieważ posiada własne źródło energii w postaci paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu jest nie tylko niezawodny, alei ale i wpisuje się w politykę korzystania z odnawialnych źródeł energii (OZE). Skrzynie ratunkoweSkrzynia ratunkowa to innowacyjne rozwiązanie dające zwiększenie bezpieczeństwa nad wodą.

Problem utonięć w Polsce jest ogromny, a statystyki utonięć rosną z roku na rok.

Skrzynia ta łączy nowoczesne metody zabezpieczania akwenów z łatwością użytkowania, Przycisk alarmowy nie tylko daje dostęp do znajdującego się wewnątrz skrzyń ekwipunku ratunkowego, ale również powiadamia odpowiednie służby a wysokiej jakości kamery pozwalają zdalnie obserwować całe zdarzenie. Ponadto dzięki wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych skrzynie ratunkowe są nie tylko samowystarczalne, ale i przyjazne środowisku.

Urządzenie te może pomóc w podniesieniu bezpieczeństwa nad Wisłą, a rozwiązania techniczne pozwalają na większą kontrole nadrzecznych terenów w Warszawie. Dodatkowo w sezonie zostanie przeprowadzonych 10 zajęć z bezpieczeństwa na wodzie. Do współorganizacji zaproszone zostaną klubokawiarnie.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Bezpieczeństwo nad wodą w stolicy jest priorytetem.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • bezpieczeństwo
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 439
200 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • 2022-01 Budka Zdrowia_Klatka_9.png