Autor projektu - zmiany z 2022-01-20 00:24:02
Powrót do projektu

Zielony Mokotów - nasadzenie nowych drzew wzdłuż Alei Polski Walczącej

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Po obu stronach jezdni Alei Polski Walczącej w pasie zieleni lub w najbliższym miejscu wskazanym przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
kontynuacja istniejących nasadzeń i nowe nasadzenia po drugiej stronie jezdni

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt przewiduje nasadzenie 35-40 drzew o wysokich zdolnościach oczyszczających powietrze wzdłuż Alei Polski Walczącej co zwiększy ilość i jakość zieleni miejskiej na Dolnym Mokotowie, podniesie walory estetyczne okolicy, ograniczy hałas co sprawi miejsce zamieszkania bardziej zielonym i przyjemnym dla mieszkańców.
Opis projektu:
Zazieleńmy Dolny Mokotów i zasadźmy kolejne drzewa wzdłuż Alei Polski Walczącej, które pozwolą oczyścić powietrze i przyczynią się do walki ze smogiem. Zwiększenie ilości i jakość zieleni miejskiej zdecydowanie podniesie walory estetyczne terenów przyulicznych, ograniczy słyszalny hałas tworząc naturalny ekran akustyczny, a także wpłynie na zdrowie i komfort życia mieszkańców.

Projekt przewiduje zasadzenie 35-40 drzew o wysokich zdolnościach oczyszczających powietrze np. np. Liquidambar styraciflua 'Gum Ball''umbraculifera', Prunus padus 'watereri', Acer campestre 'anny's globe' w pasie zieleni po zachodniej stronie jezdni oraz kontynuacja nasadzeń po wschodniej stronie jezdni (na wysokości Osiedla Bluszczańska).

Ostateczna ilość i gatunek drzew oraz ich wielkość zostanie określona w chwili realizacji, zgodnie z decyzją Zarządu Zieleni m. st. Warszawy i dostępnymi w ramach projektu środkami.

Inicjatywa ta jest kontynuacją projektu „Zielony Mokotów - nowe drzewa antysmogowe wzdłuż Alei Polski Walczącej” zrealizowanego w roku 2021.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt umożliwi zwiększenie ilości i jakości zieleni miejskiej, co będzie miało znaczenie w zakresie oczyszczania powietrza i walki ze smogiem, ograniczy hałas, złagodzi upały, podniesie walory estetyczne terenów publicznych oraz wpłynie na zdrowie i komfort życia okolicznych mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja publiczna i drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki