Autor projektu - zmiany z 2016-03-13 23:16:17
Powrót do projektu

Nauka i zabawa - pracownie multimedialne w SP nr 312 i warsztaty umiejętności rodzicielskich

status:


ZAGŁOSUJ na wyposażenie trzech sal lekcyjnych SP nr 312 w zestawy multimedialne (tablice interaktywne, projektory). POKAŻ dzieciom, że nauka może być zabawą. POSTAW na nowoczesne technologie w nauczaniu. Zestawy multimedialne będą także wykorzystywane podczas spotkań z rodzicami i warsztatów umiejętności rodzicielskich. Taka będzie Twoja okolica, jakie jej młodzieży wychowanie.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.100943684578
szerokość geograficzna: 52.227526036711

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Południe


Lokalizacja projektu

ul. Umińskiego 12

Istotne informacje o lokalizacji

sale w Szkole Podstawowej nr 312, przy ul.Umińskiego 12.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z efektu realizacji będą korzystać:

Dorośli: podczas cyklu otwartych warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców (będą obowiązywać zapisy)

Dzieci: podczas codziennych zajęć dydaktycznych oraz wszystkie dzieci podczas dni otwartych w celu promocji edukacji oraz szkoły.


Pełny opis projektu

Projekt polega na wyposażeniu trzech sal lekcyjnych Szkoły Podstawowej nr 312 w zestawy multimedialne. Korzystając z nowoczesnych technologii na zajęciach dzieci łączą naukę z zabawą. Materiał przedstawiany jest w atrakcyjny dla dziecka, przede wszystkim inny sposób. Jest łatwiej i szybciej zapamiętywany. Tablice interaktywne to nie tylko gotowe oprogramowania edukacyjne. To również możliwość interaktywnego zwiedzania przez uczniów najlepszych muzeów na świecie, wirtualnych wycieczek do najciekawszych miejsc świata. Tablice będą wykorzystywane podczas dni otwartych dla gocławskich przedszkolaków (spotkania organizowane dla ostatnich grup przedszkolnych w celu promocji edukacji i zaznajomienia ich ze środowiskiem szkolnym) oraz podczas tzw. Dnia Rodzinki - ogólnodostępnego pikniku promującego edukację i wartości rodzinne. Zestawy multimedialne będą także wykorzystywane podczas spotkań z rodzicami i prowadzonych na terenie SP nr 312 warsztatów umiejętności rodzicielskich otwartych dla wszystkich rodziców z Gocławia. Będzie to cykl 10 spotkań warsztatowych - dwu lub trzy godzinnych, po jednym w miesiącach styczeń-czerwiec oraz wrzesień-grudzień, prowadzonych przez wykwalifikowanych psychologów.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Zadaniem szkoły jest umożliwienie uczniom zdobycia wiedzy i umiejętności do dalszej nauki i życia we współczesnym świecie. Postęp nowych technologii jest widoczny na każdym kroku. Szkoła powinna je w miarę możliwości wykorzystywać w nauczaniu i wychowaniu. Dotychczasowe dofinansowanie szkoły z budżetu dzielnicy nie pozwala na rozbudowę sprzętu multimedialnego, stąd konieczność pozyskiwania dodatkowych funduszy. Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i opiekunów pozwolą rodzicom z Gocławia na lepsze zrozumienie potrzeb swoich i dzieci, co przełoży się na lepsze wychowanie gocławskich dzieci.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

3 zestawy multimedialne:

- 3 tablice interaktywne

- 3 projektory krótkoogniskowe

- 3 laptopy

- elementy do mocowania 3 tablic (uchwyty ścienne z regulacją wysokości, zintegrowane z uchwytem do projektorów krótkoogniskowych)

Koszt jednego zestawu 12000zł . Koszt 3 zestawów 36000zł

Rolety zaciemniające okna w pomieszczeniach z zamontowanym sprzętem. Koszt zakupu i montażu rolet w jednej sali 1600zł. Koszt rolet w 3 salach - 4800zł

Organizacja warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców (10 zajęć) - 5000 zł


Całkowity koszt projektu: 45 800,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki