Autor projektu - zmiany z 2016-03-13 23:22:12
Powrót do projektu
Dzielnik - bezpłatna

LEŻAKI W PARKU DRESZERA. Bezpłatna wypożyczalnia parkowych atrakcji (- leżaków, koców piknikowych, świeżej prasy, koców i bouli)

status:


Leżaki w Parku Dreszera


status:


Leżaki w Parku Dreszera


Leżaki w Parku Dreszera
Leżaki w Parku Dreszera
Leżaki w Parku Dreszera to prosty i niedrogi pomysł na to, by odpoczynek w parku w sercu Mokotowa był przyjemniejszy dla wszystkich spacerowiczów. Zakłada bezpłatne udostępnienie wszystkim zainteresowanym od wiosny do jesieni leżaków, koców do pikników na trawie, świeżej prasy i zestawów do gry w boule w parkowych alejkach.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.023304462433
szerokość geograficzna: 52.198174989269

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Park położony jest w obrębie ulic: Puławskiej, ul. Krasickiego, ul. Odyńca i ul. Ursynowskiej.

Istotne informacje o lokalizacji

Park Dreszera jest niewielkim (powierzchnia: 2,7 ha) bardzo lubianym i licznie odwiedzanym przez mokotowian parkiem w sercu dzielnicy. Główne wejście ma od strony ul. Puławskiej, pozostałe od ul. Krasickiego, Odyńca i Ursynowskiej.


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • kultura
  • zieleń miejska

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Park Dreszera jest parkiem miejskim, ogólnodostępnym od świtu do zmierzchu (zamykanym w nocy), ogrodzonym i strzeżonym. Świetne położenie w sercu Mokotowa, przy jednej z głównych ulic Puławskiej, z licznymi tramwajami i autobusami, a od Al. Niepodległości - blisko stacji metra Racławicka, czyni go łatwo dostępnym dla wszystkich szukających odpoczynku w mieście. Mimo niewielkiej powierzchni jego rozległe trawniki i szutrowe alejki świetnie nadają się do rekreacji i są oblegane przez warszawiaków w każdym wieku, w tym licznych seniorów. Uruchomiony Uruchomiona w parku Dzielnik ze sprzętem i prasą będzie dostępny na zasadzie bezpłatnej wypożyczalni wypożyczalnia będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich spacerowiczów pod kontrolą ochrony dla wszystkich zainteresowanych w kolejności zgłoszeń.


Pełny opis projektu

Projekt DZIELNIK LEŻAKI W PARKU DRESZERA - czyli bezpłatna wypożyczalnia parkowych atrakcji w Parku Dreszera - trwa od 1 kwietnia do 30 października 2017 r. – przez 7 cieplejszych miesięcy roku.

Polega na zamówieniu, zakupie i darmowym udostępnianiu wszystkim zainteresowanym spacerowiczom leżaków, koców piknikowych, świeżej prasy i zestawów do tradycyjnie parkowej gry w boule.

Leżaki stałyby się zarazem nośnikiem treści promujących kulturę, Warszawę i Mokotów - na płótnie - siedziskach drukowane by było logo z nazwą parku oraz świetne polskie plakaty o tematyce warszawskiej lub przyrodniczej.

Wypożyczalnia w postaci szafki z półkami (i zeszytem do adnotacji) mieściłaby się w znajdującym się w parku niewielkim pawilonie z zadbanymi publicznymi toaletami oraz pokojem ochrony, a stelaż z leżakami stanie na zewnątrz, z boku pawilonu. Zawiadywałaby nią , opiekując się zasobami Dzielnika, w ramach dodatkowych obowiązków i wynagrodzenia, pracująca w tym parku ochrona. Każdy chętny mógłby przyjść i wypożyczyć na godzinę czy kilka godzin interesujący tytuł prasowy czy leżaki leżak, by oddać się relaksowi i lekturze w pięknych okolicznościach przyrody wokół.

O działaniu Dzielnika wypożyczalni będą informowały plakaty umieszczone przy głównych wejściach i na pawilonie.

Ze względu na swoje położenie - w sercu Mokotowa, a zarazem przy jednej z głównych ulic miasta - Puławskiej - oraz piękno starego drzewostanu, duże trawniki, a latem fontannę i koncerty jazzowe, Park Dreszera jest szczególnie licznie odwiedzany przez mieszkańców Mokotowa.

Celem projektu jest uczynienie go miejscem bardziej przyjaznym wszystkim spacerowiczom, w tym licznym seniorom o mniej zasobnych portfelach.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Park Dreszera oferuje mało atrakcji uprzyjemniających wypoczynek licznie go odwiedzającym mokotowianom. Jedyna działająca tu restauracja to wyższa półka cenowa, poza zakresem większości, szczególnie licznych starszych, spacerowiczów. Stąd potrzeba Dzielnika - bezpłatnej wypożyczalni parkowego sprzętu i czasopism - służącej przyjemniejszemu, a zarazem bardziej rozwojowemu odpoczynkowi WSZYSTKICH odwiedzających park, nie tylko tych z zasobniejszym portfelem. Bezpłatna prasówka dla seniorów spędzających godziny na ławkach, piknik na kocu podczas lunchu dla pracowników okolicznych biur, wypoczynek z przyjaciółmi w słońcu na leżakach, gra towarzyska z sąsiadami w boule - Dzielnik wypożyczalnia sprawi, że Park Dreszera stanie się miejscem bardziej przyjaznym, przy jednoczesnym poszanowaniu jego historycznego charakteru.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

20 solidnych leżaków z regulacją wysokości, podnoszonymi podnóżkami , wodoodpornych – 200 i zamówionymi nadrukami na siedziskach – 400 zł leżak, łącznie = 4000 8000 20

10 koców piknikowych – 20 zł koc, łącznie = 400 200 3

2 zestawy do gry w boule – 100 zł zestaw x 3 2 = 300 200

Stojak – stelaż na leżaki z zadaszeniem, umieszczony z boku pawilonu ochrony/toalety, pod okiem ochroniarza parku: projekt: 3000 2500 zł + wykonanie 5500 5000 zł = 8500 7500

Zamykana szafka z półkami na koce, boule i czasopisma, do umieszczenia wewnątrz pawilonu ochrony/szaletu = 1000 zł

Prenumerata czasopism przez 7 m-cy: ok. 10 tytułów dla seniorów, dorosłych, dzieci i rodziców: (proponowane: Polityka, Tygodnik Powszechny, Uważam Że, W sieci, Newsweek, ŚwierszczykGaga, GagaMagazyn Lego, Zwykłe Życie, Wysokie Obcasy, Plus Minus). – średnio: 6 zł za tytuł tygodniowo x 10 tytułów – 60 zł za tydzień x 5 tygodni = 300 zł miesięcznie x 7 miesięcy: łącznie: 2100 zł

Obsługa wypożyczalni – dodatek do wynagrodzeń pracujących w parku ochroniarzy parku: 700 zł brutto miesięcznie = 700 x 7 miesięcy = 4900 zł

Koszty prania, ew. napraw - 7 miesięcy x 200 zł = 1400 zł

Promocja działania Dzielnika wypożyczalni w Parku Dreszera:

Logo parku do nadruków i na plakaty informacyjne: 2000 zł

Plakat informujący o działaniu wypożyczalni Dzielnik w wodoodpornej ramie do powieszenia w 3 widocznych miejscach w parku przy wejściach głównych oraz na pawilonie ochrony/toalecie i ew, w okolicy – projekt: 1500 2000 zł + druk 100 zł (3 egz. w formacie B1 full color + oprawa 100 zł x 3 + zamocowanie 100 zł (za oprawę i 3 ramy): 1500 + 100 + 300 + 100 = 2000 500 zł = 2500


Całkowity koszt projektu: 24 60029 800,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszty konserwacji, napraw, uzupełnień, wymiany zakupionych do parku sprzętów - 7 miesięcy x 1000 zł = 7000 zł


Całkowity koszt eksploatacji: 7 000,00 zł

Załączniki