Wydział Zrównoważonej Mobilności w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2022-04-28 18:13:26
Powrót do projektu

999 stojaków rowerowych dla Warszawy

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: Około 200 lokalizacji
Projekt obejmuje lokalizacje w całym mieście, wyłącznie na nieruchomościach, do których m.st. Warszawa posiada tytuł prawny do dysponowania, szczegółowe lokalizacje będą zgłaszane przez mieszkańców za pośrednictwem urzędów dzielnic.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt przewiduje montaż ok 200 kompletów (999 sztuk w sumie) stojaków rowerowych zakup 999 stojaków rowerowych wraz z montażem 200 z nich w różnych punktach miasta. Kolejne stojaki będę montowane systematycznie zgodnie ze zgłoszeniami konkretnych lokalizacji i zapotrzebowania przez mieszkańców. Mogą to być zarówno podwórka jak również takie miejsca jak okolice sklepów, przychodni czy aptek, węzły komunikacyjne itp. Sądząc po popularności obecnych, dostępnych w przestrzeni publicznej stojaków rowerowych, jest ich wciąż za mało.
Opis projektu:
Projekt przewiduje montaż ok 200 kompletów (999 sztuk) zakup 999 stojaków rowerowych wraz z montażem 200 z nich w różnych miejscach Warszawypunktach miasta Warszawa. Będą to zarówno okolice miejsc handlu, ochrony zdrowia i innych usług, jak również węzły komunikacyjne i ogólnodostępne podwórka itp. - zgodnie z przyszłymi zgłoszeniami mieszkańców Warszawy. Przykładowe typy stojaka w załączeniu. Nie może być to stojak typu "wyrwikółka", rower musi być przypinany do ramy, a nie do koła.Szczegółowe lokalizacje stojaków w przypadku przejścia projektu do realizacji będą zgłaszane przez mieszkańców za pośrednictwem urzędów dzielnic. Stojaki rowerowe będą montowane wyłącznie na nieruchomościach, do których m.st. Warszawa posiada tytuł prawny do dysponowania.

Zakup, dostawa, montaż i eksploatacja stojaków rowerowych ok. 550 000 zł. to: 599 400 zł
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Stojaki zapewnią możliwość bezpiecznego pozostawienia roweru. Ich dostępność przyczyni się do dalszej popularyzacji korzystania z rowerów. Brak jest wciąż wystarczającej ilości takich stojaków rowerowych, szczególnie przy rosnącej popularności systemu rowerów miejskich. Szczególnie brakuje stojaków w miejscach typu lokalne sklepy, apteki, przychodnie, czy podwórka. Korzystając z roweru, by dojechać np. do sklepu nie ma potem gdzie go pod tym sklepem zostawić, co może zniechęcać do przemieszczania się rowerem.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja publiczna i drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Zakup 999 stojaków wraz z montażem 200 z nich w różnych lokalizacjach na terenie m. st. Warszawy: 999 szt. x 600 zł/szt. = 599 400 zł;
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 550 000
599 400,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • stojak1.jpg
 • stojak2.jpg